Biz Sizi Arayalım
Ad Soyad
Telefon

Slide 1
Slide 2

Antiaging Mezoterapi

Antiaging Mezoterapi

Yaşlanmayı giderici (anti-aging) amaçlı mezoterapi, çeşitli cilt sorunlarını çözmek için geliştirilmiş bir yöntemdir. Cerrahi bir müdahaleyi değil, sorun yaşanan bölgelere enjeksiyon yapılmasını amaçlar. Mezoterapi karışımı uzman hekim tarafından hazırlanır. İşlem yapılacak bölgeye gerekli dozda enjekte edilir. Bu karışım vitamin, protein, mineral, hyalüronik asit, kolajen ve hücre yapımını arttırıcı unsurlara sahiptir. Özel bir iğne vasıtasıyla, deri altına küçük enjeksiyonlar şeklinde uygulanır.

Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Özel olarak yaşlanmayı önleyici amaçla uygulanan mezoterapi işlemleri, sorunlu olarak görülen alanlara orantılı bir biçimde uygulanmaktadır. Bu orantı mantığının arkasında, yüz genelinde bir denge yakalanması gerekliliği vardır. Tek bir alana uygulanan mezoterapi sonucunda, gençleştirilmesi gereken başka alanların daha yaşlı bir görünüm kazanması söz konusudur. Gençleştirme amaçlı anti-aging mezoterapi çok yönlü olarak uygulanmalıdır. Alın, yanaklar, çene gibi yüz bölgelerine uygulanabilir. Boyuna, gıdıya, dekolteye, ellere ve kollara da rahatlıkla tatbik edilebilir. Ayrıca bacaklara, göbeğe, karna ve saç derisine uygulanmaktadır.

Çözdüğü Sorunlar

Yaşlılık belirtisi olarak tanımlanan tüm sorunların çözümünde mezoterapi uygun bir seçenektir. Kırışıklıklar, ciltteki renk değişimleri, selülitler, çatlaklar, akne ve sivilce izleri ve leke tedavisi, mezoterapi sayesinde yapılabilir. Kümelenmiş yağ dokularının ortadan kaldırılması da mezoterapinin çözdüğü bir başka sorundur. Rengini kaybetmiş derinin açılması ve ciltte meydana gelen yağlanmaların denetim altına alınması için de mezoterapi uygulanabilir. Hamilelik ya da emzirme dönemindeki kadınlara, ilaç tedavisi gören kişilere ve derilerinde alerjik ve enfeksiyon problemleri yaşayan kimselere uygulanmaması gerekir.

Nasıl Uygulanır?

Uygulama özel bir iğne ile enjeksiyonun sorunlu bölgeye verilmesi şeklinde uygulanır. Uygulama yapılacak bölgelere işlemden 20 dakika önce lokal anestezik krem sürülecektir. İşlemin hangi bölgeye yapılacağına bağlı olarak uygulamanın süresi değişecektir. Ancak tek bir alanda yapılan uygulamanın süresi ortalama 15 dakika kadardır. Kaç seanslık bir tedavi sürecinin gerekli olduğu ilk bir iki mezoterapi işleminde sonra netlik kazanacaktır. Genel olarak tedavi seansları 5 ila 10 arasında değişiklik göstermektedir. Uygulanan mezoterapinin etkisi geçmeden bir diğer mezoterapi işleminin yapılması, uygulamanın etkisini sürekli kılar. Seanslar arasında 1 ya da 2 haftalık aralıklar bırakılır.

Uygulamadan Sonra

İşlem yapılan bölgelerde herhangi bir sorun meydana gelmez. Acı hissetmezsiniz. Uygulama biter bitmez etkisini göstermeye başlayacaktır. Fakat bu etkilerin net bir biçimde görülmesi biraz zaman almaktadır. Mezoterapi aslında deri altında başlayan sorunların cilt yüzeyine çıkması nedeniyle oluşan görünümlerin ortadan kaldırılması için uygulanmaktadır. Deri altında etkisini gösteren ilacın cilt yüzeyinde etkisini göstermesi için bir miktar zaman geçmesi gerekir. Bu zaman dilimi, hastanın problemine göre değişiklik göstermektedir.


Doktorunuza SorunYorum Gönder