Anjiom Hemanjiom tedavisi ve ücretleri için Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Anjiyom, temel olarak kan damarlarından gelişen, iyi huylu deride büyümedir. Kanama yoksa ve görüntü olarak rahatsızlık vermiyorsa tedavi gerekli değildir. Örümcek Anjiyomları ve Kiraz Anjiyomları gibi çeşitli tipleri vardır ve bunlar vücudun herhangi bir yerinde görülebilir. Bazı türleri yaşlanmaya bağlı, bazı türleri çocuklarda ya da hamilelerde görülebilir. Yalnızca çok sayıda ve ani artışlarda, ciddi bir durum belirtisi olabilir. Dermatoloğun takdirine bağlı olarak, lazer veya kriyoterapi ile tedavi edilebilirler. Tedaviden sonra tekrarlarlar.

Hemanjiom, genellikle doğumda veya doğum sonrası birkaç ay içinde görülen, kan veya lenf damarlarından gelişen tümörler veya lezyonlardır. Boyutları hızla artabilir ve genellikle zamanla kendiliğinden kaybolur. Kanama ve ikincil enfeksiyon olasılığı nedeniyle, hemanjiomlu bir çocuk mutlaka dermatolog tarafından muayene edilmelidir.