Adana Cilt Temizleme, Adana Cilt Temizleme Seans Fiyatları 2024, Adana Cilt Temizleme Fiyatları 2024, Adana Cilt Temizleme Fiyatları Erkek, Adana Profesyonel Cilt Bakımı, Adana Profesyonel Cilt Temizleme

Cilt Temizleme tedavisi için Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Gerek yaşadığımız ortam dolayısıyla gerekse bizim dikkatsizliğimizle maalesef cildimizi olduğundan fazla yorup, olduğundan fazla biyolojik yaşını geriye atıyoruz. Günümüz de oluşan ekolojik dengenin bozulmaya başlayışı ile oluşan hava kirliliği dahi cilt gözeneklerinin tıkanmasına sebep olurken cildin daha soluk, cansız, akne gibi problemlere maruz kalmasına yol açar. Oysa ki düzenli bakımlarla cildinize nefes aldırabilir, mevcut cilt yaşını stabil olarak koruyabilir veya olduğundan çok daha kaliteli bir cilt dokusuna ve görüntüsüne sahip olabilirsiniz. Bireysel olarak dikkat etmenizin yanı sıra; cildinizin uzman kişiler tarafından analiz edilip desteklenmesi de oldukça önemlidir. Düzenli olarak takibin önemi cilt üzerinde oluşabilecek komplike durumların önceden tespit edilip önlem alınması sürecin kısaltılmasında büyük önem sahibidir. Kliniğimizde yapılan medikal cilt bakımları, İspanya’dan ithal edilen tedavi odaklı, doktor kullanımına uygun ve ilaç ruhsatı olan ürünlerle, tıp merkezi güvencesinde, deneyimli estetisyenler tarafından yapılmaktadır.

Kaliteli ve Temiz Bir Cilt İçin Cilt Bakımı Önerileri

Öncelikle cildiniz için kullandığınız bir yüz temizleme ürünü mutlaka olmalıdır. Cilt tipinize uygun, aksi bir reaksiyon göstermeyecek, kozmetik değil mutlaka dermo kozmetik bir ürün tercih edilmelidir. Dermatolog testinden geçmiş, eczane ürünlerinden bilinen markalar tercih edilebilir. Bunun yanında tamamen doğal olan ürünlerden elde edilmiş doğal ürünler de tercihler arasında yer alabilir. Mutlaka haftanın belli günlerinde uygulamak için cilt tipinize uygun maske temin edilmeli ve uygulanmalıdır. Bunun yanı sıra yatılan yastık kılıfları mümkünse günlük, değilse 2 günde bir mutlaka değiştirilmelidir. Cilt mutlaka nemlendirilmeli ve serumlar ile cilt desteklenmelidir. Cilt temizliği ardından, cilt sıkılaştırmak ve dengeyi sağlamak için mutlaka tonik de kullanılmalıdır. Tüm bunlar evde rutin olarak dikkat edebileceğimiz durumlardır. Bunun haricin de mutlaka profesyonel bir destek alınmalı ve cilt temizliği için üretilmiş olan cihazlar alanında uzman kişiler tarafından kullanılarak temizlenmelidir. Medikal cilt bakımı için kliniğimizde uygulanan bakımları şu şekilde sıralayabiliriz;

Klasik Cilt Bakımı

Kişiye özel yapılan bu bakım, cildin temizlenmesi ile başlayarak, tonikleme, peeling, buhara tutma, siyah noktaları temizleme, maske uygulama, göz çevresi ve yüz serumu uygulaması, yoğun nemlendirme ile devam ederek güneş korumasıyla son bulur.

HydraFacial MD Cilt Bakımı

Klasik cilt bakımının aksine cihazlarla yüz hatlarına vakum yapılarak temizlik yapılan cilt bakımı türüdür. Hydrafacial hakkında daha ayrıntılı bilgiyi, sayfayı aşağıya kaydırarak okuyabilirsiniz.

Anti-Aging Tedavisi

30 yaş ve 35 yaş üstü olmak üzere iki çeşit olarak uygulanan bu bakım iğnesiz botoks ve derin çizgileri açma olarak iki aşama içerir.

Kolajen Bakımı

Cildin elastikiyetini arttırmak adına yapılan bir cilt bakımı türüdür ve kişinin cilt analizi sonucuna göre, ihtiyaç doğrultusunda uygulanır.

Leke Tedavisi

Sonradan oluşmuş cilt lekelerinin giderilmesi için uygulanan cilt bakımı türüdür.

Akne Tedavisi

Çeşitli sebepler dolayısıyla oluşan aknenin cinsi tespit edildikten sonra, kişinin cilt tipi de göz önünde bulundurularak uygulanan tedavi yöntemidir.

Kimyasal Peeling

Meyve asitleriyle yapılan cilt soyma işlemidir, derinlemesine temizlik sağlarken, lekelerin giderilmesinde etkilidir.

Karbon Peeling

Karbon solüsyonun cilde uygulanması ve 15 dakika bekletilmesinin ardından özel bir lazer kullanılarak uygulanır. Lazer ışığı karbonla birleştiğinde oluşan ısı etkisiyle deride stimülasyon sağlanır. Düzenli uygulamaların ardından gözeneklerin çapında daralma, deri içinde kolajen ve elastin liflerde artma, yağ salgısında düzenlenme ile akne tedavisine destek, öbeklenmiş renk hücrelerinin oluşturduğu leke görünümünde azalma sağlanabilir. Uygulama bekleme süresi de dahil 30 dakikadır, ağrısızdır, işlem sonrası 10 dakikada solan hafif kızarıklık gelişir, uygulama sonrası hemen günlük hayata devam edilebilir. İki hafta aralarla 6-10 seans uygulanabilir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir? 

Klasik cilt bakımlardan ziyade el değmeden yapılan vakumlama yöntemiyle temizlenen bir cihaz sistemidir. Cihazın içerisine konulan kişiye özel cilt bakımı solüsyonları ile yapılan bu bakımın etkisini, işlem sonunda şeffaf haznesindeki kirli su görüntüsünden de anlayabilirsiniz. Uygulama süresi ortalama 45-50 dakikadır. 17 yaş üstü, uygulama bölgesinde egzama tarzı rahatsızlığı olmayan herkese rahatlıkla uygulanabilir. Küçük de olsa kılcal damarı bulunan kişilerde, vakumlama yöntemi kullanıldığı için uzmanlar tarafından Hydrafacial önerilmemektedir. Yaz-kış mevsim gözetmeksizin işlem yapılabilir. Uzmanlar tarafından düzenli periyodlarda yaptırılması alınabilecek sonuçları maksimum düzeye çıkartmaktadır. Peki en çok sorulan sorulardan bir tanesi olan Hydrafacial cilt bakımı işlemi etkisini ne zaman göstermeye başlar sorusunun cevabı nedir? İşlemin etkisini seansınız bittiği anda gözlemleyebilirsiniz, olduğundan çok daha parlak, çok daha canlı ve çok daha sağlıklı bir cilt ile karşılaşırsınız. Ortalama olarak ayda bir periyodlar şeklinde ilk etapta 4 seans olacak şekilde planlama yapılabilir. Ardından cildin ihtiyaç durumuna göre seans aralıkları belirlenebilir. Tam vaktinde cildinize yaptığınız yatırım, ileriki yaşlarda sizleri zor durumlardan kurtaracaktır.

Adana'da cilt bakımı, anti-aging tedavisi, kolajen bakımı, leke tedavisi, akne tedavisi, kimyasal peeling, karbon peeling hydrafacial ve jetpeel tedavilerinden oluşur. Cilt bakımı fiyatları, uygulama süreci, öncesi ve sonrası farklar için formu doldurun sizi en kısa sürede arayalım.

Siz de her mevsim daha canlı ve temiz bir cilt istiyorsanız, aksatmadan cilt bakımı yaptırmalısınız.

Adana'da cilt bakımı ve cilt temizliği uygulaması, Uzm. Dr. Pınar Bozkurt tarafından yapılmaktadır.