Adana Lazerle Çatlak Tedavisi, Adana Lazerle Çatlak Tedavisi Fiyatları 2024, Adana Lazerle Çatlak Tedavisi Yaptıranlar 2024, Lazerle Çatlak Tedavisi Adana Fiyat, Adana Lazerle Çatlak Tedavisi Yaptıranlar 2024, Lazerle Çatlak Tedavisi Adana, Adana Çatlak Tedavisi 2024

Lazerle Çatlak tedavisi için Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Lazerle Çatlak Tedavisi Çatlaklar (stria) cilt ve ciltaltı dokunun yırtğı yani bir çeşit izidir. İzler gibi çatlağında tam olarak bir tedavisi yoktur, ancak fraksiyonel lazer ile çatlakların belirginliği 3-5 seans süresinde azaltılabilir. Özellikle vücudun gelişme döneminde, ani kilo değişikliklerinde, ağır egzersizlerden veya gebeliklerden sonra ortaya çıkan karın, kol, bacak ve vücudun farklı yerlerinde olabilen derinin iyileşirken kapatamadığı açıklıklar ve sedef renginde görüntü veren izlerdir. Özellikle kadınlarda doğum sonrası karın bölgesinde sık oluşur.

Yaygın bir şikayet olan ciltte çatlak şikayetinin ilaçla tedavileri yetersiz olabilmektedir. Alt deride yırtılma ve üst deride incelme sonucu çatlak izleri meydana gelmektedir. Lazerle çatlak tedavinde amaç derialtında kollajen ve elastik lif yapımını onarmaya dayanmaktadır. Lazerle çatlak tedavisinde, cildi soyarak ve cilt altında mikro delikler açarak ciltaltını düzeltme etki mekanizmaları geçerli olmaktadır. Son yıllarda fraksiyonel lazerlerin iz tedavisinde gündemde olmaları nedeni ile çatlak tedavisinde hastalara umut oluşturmaktadırlar.

Lazerle Çatlak Tedavisi Kaç Seans Uygulanmaktadır

Lazerle çatlak tedavileri minimum 3-5 seans gerektirir.  Tedavi aralıkları ortalama 4 haftadır. Lazerle çatlak tedavisinde başarı oranları %25-60 arasında değişir. Tedavide çatlaklarda sayıca bir azalma olmayacak ancak çatlağın görünürlüğü ve belirginliği azalacaktır. Her lazer tedavisinde olduğu gibi koyu veya açık renk değişiklikleri oluşabilme yan etki riski mevcuttur. Ancak bu yan etkiler genellikle geçicidir.

Lazerle Çatlak Tedavisi Fiyatları

Lazerle çatlak tedavisi 2024 fiyatları, çatlakların yaygınlığına, bulunduğu bölgeye, birden fazla alanda olup olmadığına göre değişmektedir. Yine çatlak tedavisinin kaç seans süreceğine göre fiyatlandırma değişebilecektir. Uygulamalar tek seans halinde ücretlendirilebildiği gibi paket fiyatlar da oluşturulabilmektedir. Lazerle çatlak tedavisi fiyat bilgisi için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Adana'da lazerle çatlak tedavisi uygulaması, Uzm. Dr. Pınar Bozkurt tarafından yapılmaktadır.