Adana Burun Dolgusu, Adana Dudak Dolgusu Yaptıranların Yorumları, Adana Burun Dolgusu Fiyatları, Adana Burun Dolgusu Fiyatları 2024, Adana Burun Dolgusu Fiyatları 2024, Yanak Dolgusu Adana, Burun Dolgusu Adana, Burun Dolgusu Fiyatları Adana, Burun Dolgusu Ne Zaman Erir

Burun Dolgusu tedavisi için Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Burun dolgusu yani ameliyatsız burun estetiği mümkündür. Ameliyatsız burun estetiği denildiğinde belki biraz kafamız karışabiliyor. Ameliyat olmadan burun estetiği olabilir mi? Burun şekli nasıl değişebilir? gibi sorular aklımıza geliyor. Ancak burun şekli burun dolgusu kullanılarak ameliyatsız olarak değiştirilebilmektedir. Elbette ameliyat gibi radikal değişiklikler olmasa da burunda oldukça olumlu değişiklikler hem de 5-10 dakika gibi kısa bir zamanda oluşabilmektedir. Özellikle burun estetiği ameliyatı (rinoplasti) olmak istemeyen ve de burun yapısında işlevsel ve de estetik olarak büyük kusurlar bulunmayan kişiler ameliyatsız burun estetiği yöntemlerini tercih etmektedir. Ameliyatsız burun estetiği amacıyla geçmişte hyaluronik asit dolguları dışında çeşitli yöntemler (ip estetiği vb.) uygulanabilir olsa da “burun dolgusu” yöntemi bu alanda altın standarttır.

Ameliyatsız burun estetiği denilince ilk akla gelen tedavi; hyaluronik asit dolgu uygulamasıyla burun şekillendirme işlemidir. Bu durum dermal dolgu dediğimiz yüz bölgesinde kullandığımız dolguların burunu şekillendirmek amacıyla kullanılmasıyla gerçekleşmektedir.

Ameliyatsız Burun Estetiğiyle Ne Gibi Değişiklikler Görülür?

Burun kemerinin yok edilmesi: En belirgin değişim mevcut burun kemerinin yok edilmesi ya da kamuflajıdır. Kemerin olduğu yerin üstü ve alt kısımlarına yapılacak dolguyla kemer sanki yokmuş, düz bir hatmış durumu oluşturulabilmektedir.

Burun ucunun kaldırılması: Burun uç kısmına yapılacak bir dolguyla, burun ucu kemerden daha yukarı bir seviyeye çıkartılır. Bu durumda burun ucu kalkar. Ameliyatlarda bile burun ucu belirginleştirmede kıkırdak takviyeleri kullanılmaktadır. Dolayısıyla burun ucu (tip) denilen kısma yapılacak bir dolgu, burunu daha kalkık ve belirgin hale getirecektir.

Burundaki eğriliklerin kamufle edilmesi: Ameliyatsız burun estetiği ile burun aksı değiştirilemese de, eğriliği arttıran asimetrik durumlar, eksik olan tarafa yapılacak dolgu uygulamalarıyla eşitlenebilir. Bu da burnun daha simetrik gözükmesini sağlar.

Burundaki çökmelerin düzeltilmesi: Burunda bulunan çökük kısımlar burun dolgusuyla düzeltilebilir.

Geçirilmiş ameliyatlara bağlı deformitelerin azaltılması: Hastanın önceden geçirdiği burun estetiği ameliyatı sonucunda oluşan bozukluklar, burun dolgusu ile tedavi edilebilir.

Burun tabanı ve kolumellanın daha belirgin hale getirilmesi.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Uygulanır?

Burun dolgusu işlemi iğne ile dolgunun burun altına verilmesiyle gerçekleştirilir. Son derece kısa süren, ağrısız sayılabilecek bir işlemdir. Dolguların içeriğindeki lokal anestezi ağrı duyulmasını engeller, konforlu bir tedaviye olanak sağlar. Burun dolgusu için 1 tüp yani 1 cc/ml kullanmak genelde yeterli olmaktadır.

Ameliyatsız burun estetiği sonucu, yapıldığı anda belli olabilen bir işlemdir. Bir hafta sonra dolgu tamamen doğal bir hale gelecektir. Yani en iyi ve net sonuç işlemden sonra 7 ila 12 gün içerisinde ortaya çıkacaktır. Uygulama sonrası şişlik, morarma gibi komplikasyonlar oldukça düşük oranda meydana gelir. Burun dolgusu “öğle arası prosedürü” olarak nitelendirdiğimiz işlemlerden biridir, hastanın sosyal hayatında herhangi bir kesintiye sebep olmaz. Beklenmeyen bir etki görürseniz mutlaka doktorunuza danışınız.

Burun Dolgusu İşlemi Hangi Dolgularla Yapılabillir?

Ameliyatsız burun estetiğinde uygulanan hyaluronik asit içerikli dolgular Juvederm Voluma, Juvederm Volift, Teosyal Ultra Deep, Teosyal Deep Line, Restylane Define, Restylane Volum, Hydralix Deep, Belotero gibi markalardır. Bu dolguların kalıcılık süresi 12 ila 18 ay kadardır. Dolayısıyla kalıcılık azaldıktan sonra kişiden kişiye değişmekle beraber 12 ila 18 ay arasında işlem tekrarı yapılabilir.

Kalsiyum hidroksiapatit adı verilen ve mineral dolgu olarak da adlandırılan Crystalys ve Radiesse gibi dolgular burun dolgu uygulamalarında güvenilir seçeneklerdendir. Bu dolguların kalıcılıkları 1,5 ila 2 sene civarındadır. Ancak kliniğimizde burun dolgusu amacıyla hyaluronik asit içerikli dolgular tercih edilmektedir.

Erkeklere de Burun Dolgusu Yapılabilir mi?

Evet, erkeklere de burun dolgusu güvenle uygulanabilir ve sıkça uygulamaktayız. Tabi ki burun yapısında işlevsel problemler bulunan yani nefes alma işlevinde de sorunlar yaşayan hastalarda ve de burun görünümü estetik bağlamda yüksek kusurlar barındıran hastalara cerrahi yöntem önermekteyiz.

Burun Dolgusu Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Burun dolgusu fiyatları, hangi çeşit dolgu kullanılacağına ve kişiden kişiye bağlı olarak ne miktarda kullanılacağına göre değişmektedir.

Adana'da ameliyatsız burun dolgusu bayan ve erkekler için uygulaması, Uzm. Dr. Pınar Bozkurt tarafından yapılmaktadır.