Adana'da regenera activa (otolog mikrogreft) işlemi Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt Özel Dermatoloji Kliniğinde uygulanmaktaır. Adana regenera activa fiyat ve otolog mikrogreft işlemi fiyatları için muayene için randevu alabilirsiniz.

Adana'da regenera activa (otolog mikrogreft) işlemi Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt Özel Dermatoloji Kliniğinde uygulanmaktaır. Adana regenera (otolog mikrogreft) işlemi için ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz.

REGENERA ACTIVA (SAÇ AŞISI)

Regenera Activa; Saç kaybıyla mücadelede kılcal damar yenileme terapisine dayanılan yeni bir tekniktir. Bu teknikte, kafa derisinin yenilenmesinde 'kişinin kendi (otolog) hücrelerinin süspansiyonu' kullanılıyor. Regenera Activa Therapy, andogenetik alopesi ve diğer saç kaybı problemleriyle mücadele etmek için güvenli ve etkili bir tekniktir.

Regenera Activa tedavisi nedir?

Regenera Activa

Saç kaybıyla mücadelede kılcal damar yenileme terapisine dayanılan yeni bir tekniktir. Bu teknikte, kafa derisinin yenilenmesinde 'kişinin kendi (otolog) hücrelerinin süspansiyonu' kullanılıyor. Regenera Activa Therapy, andogenetik alopesi ve diğer saç kaybı problemleriyle mücadele etmek için güvenli ve etkili bir tekniktir. Uygulama tek seanstır.

Regenera Activa'nın dökülen saçlar üzerindeki etkileri

Regenera Activa'nın çalışma prensibi zayıflayan saç kökünün yenilmesi ve daha sağlıklı olması için ihtiyacı olan kök hücreleri ve destek doku hücrelerini kişinin kendi saç kökü ve deri dokusundan elde ederek saç kökü hücresinin güçlenmesini ve kendini yenilemesine kuvvetli bir destek vermektir

Regenera Activa nasıl uygulanır?

Kadında ve erkekte saç dökülmesi genelde saçlı derinin üst bölgelerinde yani alın veya tepe bölgelerinde görülmektedir. Ancak ense ve kulak arkası bölgedeki saç kökleri hemen her zaman dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmışlardır. Regenera Activa sistemi bu sağlıklı ve güçlü saç köklerinden özel bir hücre süspansiyonu hazırlayarak problemli saçlı deri bölgelerine,bu süspansiyonun uygulanması ve buradaki hasta ve cansız saç köklerine destek olması prensibine dayanmaktadır. Kulak arkası bölgesindeki saçlardan 34 adet saç kökü küçük bir lokal anestezi uygulanarak alınır. alınan bu saç kökleri Regenera Activa sisteminde özel bir süper hücre süspansiyonuna dönüştürülerek tamamen kendi dokunuzdan özel bir saç dökülme tedavisi hazırlanır. Tedavi genelde tek seanstır 2. Bir seansa belki bir kaç yıl sonra ihtiyaç duyulabilir.

Regenera Activa herkese uygulanabilir mi?

Genelde saç dökülme nedeni bir enfeksiyona bağlı değilse ki bu çok nadir görülen bir durumdur, kadın erkek herkese uygulanabilir hatta çok sık kozmetik uygulama, boya ya da kuaför işlemlerine maruz kalan saçlara sadece destek amacıyla da uygulanabilir. Çünkü bu uygulamalar özellikle saç kökünün dolaşımını bozarak cansızlaşmasına, parlaklığını kaybetmesine yol açar.

Regenera Activa saç ekimine alternatif midir?

Alternatif değil tam tersi yardımcı önemli bir yöntemdir. Özellikle genç yaşta saç kaybı yaşayan erkek hastalar saç ekimi için 25-27 yaşına kadar beklemek durumundadırlar. Bu dönemde Regenera Activa gibi önemli bir tedavi yöntemi ile dökülmenin yavaşlatılması ve azaltılması çok önemlidir. Ayrıca Saç Ekimi uygulaması sırasında alınan binlerce saç kökünden sadece 3-4 tanesi kullanılarak hazırlanan Regenera Activa tedavisi hem hızlı iyileşme hem de ekilen saçları hızlı ve güçlü çıkması için çok önemli bir destektir. Bu nedenle saç ekimlerinde Regenera Activa yöntemi beraberce kullanılmaktadır.