Adana Kalıcı Ve Geçici Dudak Dolgusu, Adana Kalıcı Dudak Dolgusu Yaptıranlar, Adana Kalıcı Dudak Dolgusu Fiyatları 2024, Adana Dudak Dolgusu Yaptıranlar Yorumları, Adana Permalip Kalıcı Dudak Dolgusu Fiyatları, Adana Kalıcı Dudak Dolgusu Fiyatları 2024

Kalıcı ve Geçici Dudak Dolgusu tedavisi için Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Kalıcı ve Geçici Dudak Dolgusu, güzel ve alımlı gözükmenin bir çok yolu olsa da, bunlardan bir tanesi ve belkide en önemlilerinden birisi dolgun dudaklara sahip olmaktır. Dudak dolgunlaştırmak amacıyla bir çok estetik işlem geliştirilmiştir. Günümüzde dudak estetiği; çok sıklıkla dudak dolguları ile yapılmaktadır.

Hastalar dudak estetiği ile bilgi alırken hem kolay bir yöntem olmasını hem de kalıcılığı uzun olmasını beklemektedir. Bu yüzden seçilen dolgu maddesinin kalitesi son derece önemlidir.

Genel olarak dudak dolgularının ya da dudak dolgunlaştırma işlemini şu şekilde sınıflandırabiliriz;

+ Geçici dudak dolguları
+ Kalıcı dudak dolguları
+ Kalıcı dudak implantı

Geçici Dudak Dolgusu

Günümüzde %90 oranında kullandığımız yöntem, dudakların geçici olarak dolgunlaştırma işlemidir. Geçici dudak dolgusu ortalama 12 ay kalıcı olabilen dolgulardır. Dudak dolgunlaştırmada en sağlıklı dolgu yöntemi; geçici dudak dolgunlaştırma yöntemidir.

Dudak dolguları vücudumuzda da bulunan, kişiye gençliğini sağlayan maddedir. Bu maddeyi içeren bir çok farklı dolgu maddesi bulunmasına rağmen, dudak dolguları özellik içeren dolgular olmalıdır. Dudağın hareketli olma özelliği, kas içermesi ve mukoza ihtiva etmesi, sıradan bir dolgunun dudakta çok çabuk bir sürede erimesine neden olur. Bu yüzden dudak için özel tasarlanmış dolgular, dudak dolgunlaştırmada daha etkili olmaktadır.

Geçici Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır

Dudak öncelikle lokal anestezik kremle uyuşturulur. Bunun akabinde çok ince iğneler ile dudağa dolgu verilir. Genelde dolgular enjektörler halinde hazırlanmaktadır. Normal bir dudakta dolgunun 0,7-0,8 cc lik kısmı, üst dudak için yeterli olmaktadır, geri kalan kısım ise alt dudaklara enjekte edilmektedir. Eğer hastanın dudağı çok ince ise dudak dolgusunun tamamı üst dudağa verilebilir, yine hasta çok belirgin bir dudak arzuluyorsa bu durumda birden fazla dudak dolgusu kullanılabilir. Yine uygulama tekniği açısından kanül denilen bir aparatla da dudak dolgusu uygulanabilir.

Dudak Dolgusu Sonrası

Dudak dolgusu sonrasında bir miktar şişlik olması normaldir. Bu şişlik ertesi sabah biraz fazlalaşsa da gün içinde azalmaya başlar. 1 haftanın sonunda dudak, dolguyla uyumlu hale gelmiş, su tutup hacim kazanmış vede homojen bir görüntü kazanmış olacaktır. Bazen uygulama sonrasında morarma olabilir, bu durum 1 haftaya düzelecektir.

Dudak dolgusu sonrasında buz uygulamak önemlidir, buz uygulaması sadece aynı gün yapılmalıdır, ertesi gün soğuk tatbiki yapılmamalıdır. Hastalar o gün için sıcak yemek içmeden kaçınmalıdır. Dudaklara uygulama sonrasında herhangi bir masaj önerilmez, kendi haline bırakmak daha uygundur.

Yine uygun olmayan dolguların kullanımı dudaklarda topaklanmaya, sertliğe neden olabilmektedir. Dudakta küçük kistler şeklinde olabilen bu topaklanmalar tamamen geçici olabileceği gibi bazen kalıcı olabilmektedir. Bu topaklanmaların tedavisi hyaluronidaz(hyaluronidase) adı verilen enzimle yapılmaktadır. Topak olan bölgeye 1 ya da 2 kez hyaluronidaz uygulaması topaklanmayı geçirecektir. Bu durumun oluşmaması için dudağa uygun, kaliteli dolgular kullanılmalıdır.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Geçici dudak dolgusu fiyatları, dolgunun markasına, kaç adet uygulama yapılacağına, uygulama yapan kliniğe, merkeze, doktora göre değişmektedir. Çok düşük dudak dolgusu fiyatı uygun kalitede olmayan bir dolgu anlamına gelebilir. 2020 yılına ait dudak dolgusu fiyatlarını öğrenmek için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir, muayene ve görüşmeye gelebilirsiniz.

Kalıcı Dudak Dolgusu

Dudak bölgesinde arzulanan sonuç dolgunluğun, hacmin kalıcı olmasıdır. Ancak maalesef dudaklarda kalıcı ve sağlıklı olarak bunu sağlayabilecek hazır bir dolgu maddesi bulunmamaktadır. Dolayısıyla enjeksiyon yöntemiyle kalıcı dudak dolgusu bulunmamaktadır. Ömür boyu kalıcı olan dolgular yüz ve dudak bölgesinde zararlıdır, kullanımı uygun değildir.

Sadece ameliyatla yapılan yağ enjeksiyonları ve dermofat greft adı verilen yağ dokusu dudakta kalıcı olabilmektedir. Ancak bu yöntemler ameliyat teknikleridir.

Kalıcı Dudak İmplantı Permalip

Dolgun dudaklara sahip olmak için en sık başvurulan yöntemlerden bir tanesi geçici dolgulardır. Ancak hastalar ya kalıcı dudak dolgunlaştırma işlemi talep ederlerse ne olacak? İşte bu durum Kalıcı dudak silikonu ile çözümlenmektedir.

Dudak silikonu, ömür boyu kalıcı olan, bozulma, kopma, aşınma, patlama yapmayan, oldukça yumuşak, dudağa uyumlu, FDA tarafından onaylı ve yıllardır kullanılan bir kalıcı dudak implantıdır. Aslında bu bir kalıcı dolgu işlemi değil kalıcı dudak dolgunlaştırma, dudak büyütme işlemidir.

Kalıcı Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır?

İşlem lokal anestezi altında dudağın uyuşturularak yapılmasıyla gerçekleştirilir. İşlem yaklaşık 20-30 dakika kadar sürmektedir. Dudak köşesine yakın kısmından 1-2 mm lik bir küçük alandan dudağın kırmızı kısmının altına yerleştirilmektedir. Özel bir aletle giriş yerinden tutulan permalip diğer alana ilerletilir. Sonrasında dudak köşelerine birer adet eriyen dikiş konulur, bu dikişleri almaya gerek olmaz, kendiliğinden erir.

Kalıcı Dudak İmplantı Uygulamasından Sonra Neler Olur?

Kalıcı dudak dolgusu uygulaması takiben dudakta bir ödem, şişlik meydana gelecektir. Bu şişlik 3-4 gün içinde azalacak genelde 7-10 günde tamamen normal hale gelecektir. Kalıcı dudak dolgunlaştırma işlemi sonrasında 3-4 saat buz uygulaması yapmak, şişlikleri azaltacaktır. Sadece 5-6 gün kadar ağzınızı aşırı derecede zorlayacak esneme, germe gibi hareketlerden kaçınmanız yeterlidir. Yine size önerilecek antibiotiği 1 kutu kullanmanız gerekecektir.

Kalıcı Dudak Dolgusu Patlar mı?

Dudağın şeklinde bir silikondur, patlamaz, akmaz, yayılmaz, sızdırma gibi bir durum söz konusu değildir.

Uygulamasından Sonra Dudaklarımda Ne Hissederim?

Dudak silikonu jelibon kıvamında, tamamen dudağa uyumlu bir silikondur. Dolayısıyla yabancı cisim gibi hissedilmez, öpüşmede, yemek yemede fark edilmez. Ancak elle bastırılarak tutulduğunda hissedilebilir.  Bunu silikon göğüs büyütmede ki his gibi düşünebilirsiniz. Hastalar göğüslerine dokunduklarında kendi göğüslerini hissederler ama elbette bastırıldığında ya da kenarlarında silikonu hissedebilir ve varlığını bilirler.

Sadece Üst Dudaklarda Mı Dolgunlaştırma Yapılabilir?

Hem üst dudaklarda hem de alt dudaklarda kalıcı dolgunluk sağlamaktadır. Dolayısıyla her ikisinede uygulama yapılabilmektedir.

Kalıcı Dudak Dolgusu Arasında Ne Fark Vardır?

Yüzde ve özellikle dudaklarda kalıcı dolgu yani akışkan bir uygulama sağlıklı değildir. Halbuki permalip akışkan değil tamamen solit bir implanttır. Çevresine yapışmaz, reaksiyon göstermez, istendiği zaman kolaylıkla çıkartılabilir. Kalıcı dolgu ise dokuların içine girdiği için çıkartılamaz, reaksiyon gösterebilir. Bu yüzden dudakta ya geçici dolgu kullanmak gerekir, ya da hasta kalıcı dolgunluk istiyorsa permalip tercih etmek gerekir.

Kalıcı Dudak Dolgunlaştırma İşleminin Hacmine Büyüklüğüne Nasıl Karar Verilir?

Kalıcı dudak silikonunun değişik boyutları vardır. Kalınlıkları ve uzunlukları değişmektedir. Sizin dudağınıza uygun bir seçim yapabilme şansı bulunmaktadır.

Dudağa Yerleştirildikten Sonra Çıkartılabilir mi?

Uygulaması yaptırdınız ama bir an geldi artık vazgeçtiniz, bu durumda kolaylıkla çıkartılabilmektedir. Permalip çevre dokuya yapışmadığı için, dudakta hiçbir deformasyona yol açmadan çıkartılabilir.

Kalıcı Dudak Dolgusu 2024 Fiyatları Nelerdir?

Kalıcı dudak dolgusu fiyatları permalip in sadece üst ya da alt üst dudağa bir arada yapılmasına bağlı olarak değişmektedir. Normalde lokal anestezi altında kolaylıkla yapılan bu uygulamayı bazı hastalar uyutarak da istemektedir. Bu durumda permalip sedasyon anestezisi ile yapılmaktadır.

Adana'da Kalıcı ve Geçici Dudak Dolgusu uygulaması, Uzm. Dr. Pınar Bozkurt tarafından yapılmaktadır.