Adana Dolgu, Adana Yüz Dolgusu Yaptıranların Yorumları, Burun Dolgusu Adana Fiyatları, Adanada Yüz Dolgusu Yaptıranlar, Göz Altı Işık Dolgusu Adana, Botoks Yapan Hastaneler Adana, Adana Yüz Dolgusu Fiyatları, Adana Yüz Dolgusu Fiyatları, Adana Yüz Dolgusu Fiyatları 2024

Yüz dolgusu uygulamaları sayesinde kısa bir sürede cildinize dingin ve hoş bir görünüm kazandırmak mümkündür.

YÜZ DOLGUSU NEDİR?

Yaşlılığa ya da güneşin zararlı etkilerine bağlı olarak yüz bölgesinde kırışıklıklar ve hacim kaybı meydana gelmektedir. Bu istenmeyen durumların ortadan kaldırılması için eskiden beri birtakım cerrahi müdahaleler geliştirilmiştir. Son zamanlarda medikal estetikte ortaya çıkan teknolojik yenilikler sayesinde çok daha etkili ve pratik yöntemler geliştirilmiştir. Medikal estetikte, cilt gençleştirme için en fazla tercih edilen yöntem dolgu enjeksiyonlardır. Vücutta zamanla yağ tabakası, hyalüronik asit, elastik lif ve kollajen lifler azalma eğilimine gire. Sarkmaların, kırışıklıkların ve çöküntülerin büyük bir kısmı bu nedenle ortaya çıkmaktadır. Bu olumsuz görüntülerin büyük bir kesimi hyalüronik asit içeren estetik dolgu maddeleriyle ortadan kaldırılabilmektedir. Yüz dolgusu uygulamaları sayesinde kısa bir sürede cildinize dingin ve hoş bir görünüm kazandırmak mümkündür. Cildinize hacim kazandıran ve kırışıklıklardan kurtaran bu uygulama cerrahi bir girişim olmadan rahatlıkla uygulanabilmektedir.

KULLANILDIĞI ALANLAR

Yüz dolgusu uygulamaları, kaşların ortasında ve alın bölgesinde oluşmuş olan ince çizgileri ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Kaz ayakları olarak nitelendirilen göz çevresindeki ince kırışıklıkların giderilmesinde ve düşmüş kaşların kaldırılmasında dolgu uygulamalarından faydalanılır. Yüzdeki asimetrilerin giderilmesinde, yüz derisindeki sarkmaların azaltılmasında ve gözaltı çukurlarının doldurulmasında da yüz dolgularından istifade edilmektedir. Dudaklara dolgunluk kazandırılması ve perioral adı verile dudak üzerindeki çizgilerin azaltılmasında yine dolgu işlemlerinden yararlanılır.

Burun kenarlarında oluşan çizgiler (nazolabiyal çizgiler) ile çöküntülerin doldurulması, çene kemiği ya da çenenin biçimlendirilmesi ve dudakların köşelerinin yüzle orantılı olarak kaldırılması için de dolgu uygulamalarına başvurulmaktadır. Yanaktaki çöküntülerin azaltılması ve sivilce ya da yaralar nedeniyle yüzde meydana gelen izler yüzünden oluşan çöküntülerin giderilmesi için de dolgu işlemleri uygulanır. Son olarak, üst yanak bölgesinde bulunan gözyaşı olukları bölgesinde oluşmuş çöküntüler de yüz dolgusu uygulamaları sayesinde ortadan kaldırılabilir. Kısaca, yüz dolgusu uygulamaları, yüzün her bir bölgesindeki kırışıklıkların, çöküntülerin ve orantısızlıkların giderilmesini sağlar ve yüzünüze için genç bir görünüm kazandırır.

UYGULAMA NASIL GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR?

Uygulama epey pratiktir ve hiçbir sorun ortaya çıkmaz. İşlemden önce uzman hekim hastanın yüzünü etraflı bir biçimde inceleyip muayene edecektir. Hastaların beklentileri de göz önünde tutulur ve yüz dolgusu yapılması gereken bölgeler belirlenir. Bu uygulama bölgeleri, hafif dereceli anestezik kremler ve öteki anestezik maddeler ile uyuşturulacaktır. Yüz dolgusu için özel olarak tasarlanmış ince uçlu iğneler ile (mikrokanül) hyalüronik asit içeren dolgu maddesi uygulanacak alana enjekte edilir. Dudak bölgesi haricindeki alanların çok fazla uyuşturulmasına gerek yoktur. Teknik ilerleme ile birlikte dolguların içerisinde lokal anestezi bulunması sağlanmıştır. Epilasyonlar bu sayede ağrısız ve kolayca yapılmaktadır.

UYGULAMALARIN KALICILIĞI NE KADARDIR?

Uygulamalarda kullanılan dolgu maddelerinin enjekte edildikleri bölgelerde ne kadar süre etkili olabileceklerini belirleyen iki etmen vardır. Bunlardan birisi dolgu maddesinin çapraz bağlarının ne kadar yoğun olduğudur. Diğeri ise, uygulanacak dolgu maddesinin içeriğidir. Hyalüronik asit içeren yüz dolguları uygulandıkları andan itibaren 6 ila 18 ay arası bir süre zarfında kalıcılık gösterir. Ancak 12 aylık süreden sonra kalıcılık etkisini giderek kaybetmektedir. Bazı hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri, uygulandıkları alana hem hacim kazandırır hem de cildi nemlendirip kollajen dokularda artış sağlar. Bu tarz dolgu maddeleri yaklaşık 6 ay süresince etkili olmaktadır. Uygulamanın kaç seans süreceği, dolgu maddesi enjekte edilecek bölgenin yapısına ve kullanılacak dolgu maddesine göre farklılık gösterir. Normal koşullarda tek bir seansta tamamlanan bir dolgu enjeksiyonu seansı, ortalama olarak 10 dakika kadar sürmektedir.

UYGULAMADAN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Yüz dolgusu işlemi pratik bir işlemdir. Bu yüzden morluk, kızarıklık ya da şişlikler oluşması gibi bir durum söz konusu değildir. Uygulamadan sonra dilerseniz makyaj yapabilirsiniz. İşiniz biter bitmez normal gündelik yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

YÜZ DOLGUSU ÇEŞİTLERİ: JUVEDERM YÜZ DOLGULARI

Juvederm’in ürettiği dolgular dünya üzerinde en fazla kullanılan dolgulardır. Vycross teknolojisinin çapraz bağlara sahip hyalüronik asit içeriği sayesinde, bu dolgular ön plana çıkmıştır. Birkaç farklı türe sahiptir.

Juvederm Voluma

Hacim kazandırılmak istenen alanlarda tercih edilmektedir. Şakaklarda, elmacık kemiğinin ve çene ucunun belirginleştirilmesinde kullanılabilir. Derine yapılır. Yanak bölgesinde kullanıldığında 18 ay kadar etkili olabilir.

Juvederm Volift

Burun ve yanak arasındaki çizgilere ve marionette çizgilerine uygulanabilir. Ayrıca ağız evresindeki kırışıklıklara ve orta dereceli kırışıklıklara da uygulanmaktadır. Uygulamalarda en fazla kullanılan dolgu olma özelliğini taşımaktadır.

Juvederm Volbella

Juvederm tarafından üretilen dolguların en ince yapılısıdır. Gözaltına yapılan dolgu uygulamalarında, kırışıklıkların tedavi edilmesinde ve ince çizgilerin ortadan kaldırılmasında kullanılır. Dudaklarda kullanılmaz, ama dudak üstü çizgilerinde ve dudak çevresinde kullanılabilir.

Juvederm Volite

En önemli özelliği cilde nem kazandırmaktır. Bu yüzden dolgu enjeksiyonu yapılarak uygulanmaz. Bu dolgu biçimi mezoterapiye kadar benzer şekilde yanaklara ve dekolte bölgesine yapılabilmektedir. Her iki yanağa uygulandığında, 2 tüp Volite kullanmak zorunludur. Ortalama olarak 9 ila 12 ay kadar etkilidir ve Volite uygulamasından sonra artık nemlendirici kullanılması gerekmez.

YÜZ DOLGUSU ÇEŞİTLERİ: TEOSYAL YÜZ DOLGULARI

Kaliteli ve başarıyla uygulanan bir dolgu çeşididir. Mevcut türleri şunlardır: Teosyal global action, yüz ışık dolgusu redensity I, gözaltı ışık dolgusu redensity II, Teosyal deepliness, Teosyal kiss, Teosyal ultimate, Teosyal ultra deep. Teosyal kiss özel olarak dudaklara kalıcılık kazandırmak için geliştirilmiştir. 1 sene süresince etki göstermektedir. Teosyal dolgular arasında en son piyasaya çıkan ürün ise dinamik dolgu ismi verilen RHA (Teosyal Resilient) serisidir. Dinamik dolguların sahip olduğu en önemli şey, çapraz bağlarının esneyebilme özelliğine sahip olmasıdır. Örneğin mimik yapıldığı zaman, dolgu bölgesinde dinamik olarak hareket edebilir. Teosyal RHA’nın 1,2,3,4 isimleriyle farklılaşan türleri mevcuttur. Hangi derinliğe ulaşılmak isteniyorsa ona göre tercih yapılmaktadır.

Bahsettiğimiz bu iki dolgu türü dışında Radiesse, Restylane, Parlane, Stylage, Hyabell, Variofill, Perfectha, Ellanse, Idea ve Amalian gibi çeşitler bulunmaktadır. Bir yüz dolgusu işleminin ne kadara mal olacağı birden fazla etmene bağlı olarak değişir. Bu etmenler uygulamada hangi ürünün ne kadar kullanıldığı, uygulama yapılacak bölgenin yapısı ve uygulamanın kaç seans olarak yapılacağıdır. Net bir fiyat öğrenmek istiyorsanız, uzman doktorunuzdan randevu alıp muayene olmanız gerekmektedir.

CİLT DOLGU UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ

ETKİ SÜRESİ 6-18 ay
SEANS SAYISI Tek Seans
ANESTEZİ Lokal Anestezi
KESİN SONUÇ 5-7 gün