Adana Dudak Dolgusu Fiyatları, Adana Dudak Dolgusu Merkezleri, Adana Dudak Dolgusu Yapan Yerler, Dudak Dolgusu Çeşitleri, Adana Kalıcı Dudak Dolgusu, Adana Hijyenik Dudak Dolgusu, Adana Doğal Dudak Dolgusu, Adana Uzman Dudak Dolgusu Hizmeti, Dudak Dolgusu Öncesi Ve Sonrası Tavsiyeleri

Adana'da dudak dolgusu ve dudak dolgusu fiyatları konusunda detaylı bilgi için Uzm. Dr. Pınar Bozkurt Dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

DUDAK DOLGUSU

Dudak dolgusu, dudaklara hacim kazandırmak, şekillendirmek ve belirginleştirmek amacıyla yapılan bir estetik uygulamadır.

DUDAK DOLGUSU NEDİR?

Estetik görünüm ve işlev bakımından dudaklar yüzün kayda değer bir bölümünü oluşturur. Dudaklara esas rengini ve ıslaklığını veren temel yapı mukozadır. Bazı dudakların ince yapılı olması onların hacim kazanması gerektiği anlamına gelir. Asimetrik dudaklara ise düzeltme işlemi sayesinde orantı kazandırılabilir. Dudakların incelmesinin bir nedeni de, zaman içinde östrojen hormonunun azalmasıdır. Dudak kalınlaştırma işlemleri yapısal olarak ince ya da sonradan incelmiş dudaklara sahip kişilere uygulanabilir. Kimi insanların dudakları yapısal özellikleri gereği incedir, ama bazı kişilerde de yaşın ilerlemesine ve kadınların menopoza girmesine bağlı olarak dudakların dolgunluğunu kaybetmesi ve incelmesi durumu söz konusu olmaktadır. Bu sorunun düzeltilmesi için, hem ameliyata başvuran hem de başvurmayan yöntemler geliştirilmiştir. Bu uygulamada dudakların biçimlendirilmesi ve kalınlaştırılması hedeflenir. Dudak dolgusu işlemleri hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılarak hayata geçirilir. Hyalüronik asit zaten vücuttaki dokularda bulunmakta olan yapı taşlarındandır. Bu nedenle uygulamadan sonra arzu edilmeyen reaksiyonların oluşması söz konusu olmaz.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Operatif olarak tanımlanan yöntemlerin amacı, bir başka bölgeden alınan yağın dudaklara enjekte edilmesidir. Fakat bu yöntemle elde edilen sonuçlar kalıcı değildir ve sık sık tekrarlanması gerekmektedir. Bu yüzden, dudak dolgusu alanında, sonuçları çok uzun süre kalıcı olabilen estetik nitelikli dolgu maddelerinin üretilmesi ve kullanılması yoluna gidilmiştir. Bilhassa kırmızı ve beyaz dudak çizgilerinin iç kesimlerine uygulanacak enjeksiyonlar sayesinde, dudak konturlarının belirgin bir hale getirilmesi mümkün olmaktadır. Dudak mukozası ve philtrum içine yapılan enjeksiyonlar sayesinde de, dudağın estetik bakımdan iyileştirilmesi mümkündür. Dolgu işlemlerinde genellikle hyalüronik asit içermekte olan preparatlardan yararlanılmaktadır. Dudak dolgunlaştırmak isteyen kişilerin, ömür boyu kalıcılık sunan dolgu işlemlerinden uzak durması gerekir, çünkü bu işlemler dudak bölgesinin yapısına zarar verirken, aynı zamanda dudakta sertleşme ve topaklanma oluşumuna neden olmaktadır. Bu yüzden, dudakların her zaman için geçici dolgu uygulaması ile biçimlendirilmesi gerekmektedir. Şayet kalıcı bir dudak dolgusu talep ediyorsanız, o halde permalip ismi verilen ve kalıcılık özelliği taşıyan dudak silikonu uygulamasından faydalanabilirsiniz.

UYGULAMA NASILDIR?

Dudaklar yapıları itibariyle hareketlidirler ve bu nedenle, bu bölgedeki uygulamaların istikrarlı olması için “lip” ve “kiss” gibi özel dolgu türleri üretilmiştir. Özel dolguların tercih edilmesi sayesinde 6 ila 7 ay arası bir süre dolgunluğunu koruyabilen dudaklara sahip olmak mümkündür. Son dönemlerde kullanılan dudak dolgularının içeriğinde lokal anestezi bulunmaktadır ve bu sayede hastaların ağrı ya da şişme gibi şikayetleri asgari düzeye inmektedir. Dudak dolgusu işlemi ortalama 15 dakika kadar sürer ve hastalar uygulamadan sonra bir miktar buz uygulaması yaparlarsa kendi konforlarını arttırmış olacaklardır.

Dolgu maddesi özel olarak üretilmiş ince uçlu bir iğne yardımıyla cilde enjekte edilmektedir. Dudak bölgesi uygulamadan önce anestezik kremle uyuşturulur. Dolgu uygulaması sayesinde dudak yapısı kalınlık kazanabilir. Ayrıca dudaklardaki asimetriler ortadan kaldırılabilir. Belirsizleşmiş dudak konturu yeniden belirginleştirilebilir. Hacim kazandırılabilir. Dudak köşelerinin doldurulup şekillendirilmesi ve nemlendirilmesi de sağlanır. Üst dudağın orta kesimi ile burnu birleştirmekte olan çizgi filtrum olarak isimlendirilir. Bu iki çizginin dudak dolgusu ile birlikte daha estetik ve çekici bir görünüm kazanması sağlanabilir. Ayrıca üst dudağın orta kesiminde “V” biçimindeki kavis (Cupidis Bow) dolgu maddeleri ile belirginlik kazanabilir. Bu sayede daha estetik bir görünüm elde edilebilir. Uygulama biter bitmez gündelik işlerinize ve rutinlerinize dönebilirsiniz. Kişilerin cilt türüne ve uygulanan dolgunun yoğunluğuna göre, işlemin kalıcılığı 6 ila 12 ay arasında değişiklik gösterir.

UYGULAMA SONRASI

Dudak dolgusu işlemi enjeksiyon vasıtasıyla uygulanır. Ancak uygulama bölgesinde herhangi bir ödem, şişlik ya da morarma gibi yan etkiler gözlemlenmez. Sosyal yaşantınıza hemen dönebilirsiniz. Uygulamanın maliyeti kişilere özgü duruma göre farklılık gösterecektir.

DUDAK DOLGUSU UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ

ETKİ SÜRESİ 6-18 ay
SEANS SAYISI Tek Seans
ANESTEZİ Lokal Anestezi
KESİN SONUÇ 5-7 gün