Adana Cilt Canlandırma, Adana Cilt Bakımı Fiyatları, Adana Cilt Bakımı Yaptıranlar, Adana Cilt Bakımı Fiyatları, Adana Cilt Bakımı Yapılan Yerler, Cilt Bakımı Adana, Adana Cilt Bakımı Fiyatları 2024, Cilt Bakımı Seans Fiyatları 2024, Cilt Bakımı Yaptıranların Yorumları Adana, Adana Profesyonel Cilt Bakımı

Gözenek Sıkılaştırma tedavisi için Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Cilt canlandırma yıpranan ve kuruyan cilt, doğru bakım ve nemlendirme uygulamaları yapılmadığı takdirde zamanla matlaşıyor ve sağlıksız bir görünüm alıyor. Ciltte kuruluk, pullanma ve güneş sonrası lekeler oluştuğundan sonbahar cildi canlandırmak için önemli bir fırsat olarak tanımlanır. Güneş ışınlarına maruz kalan cilt, kendini korumak adına kalınlaşır ve pigment hücrelerini çoğaltarak rengini koyulaştırır. Yazın bronzlaşan cilt mevsim sonunda donuk ve kalın bir hal almaktadır. Bunun için sonbaharda cilde ilk önce peeling uygulanmalı, sonrasında ise göz çevresi, yüz ve boyun olmak üzere uygun kremlerle nemlendirilmelidir. Sivilce problemi olan ciltlerde su bazlı kremler tercih edilmelidir. Evde yapılan bakımlar yetersiz kalabileceğinden uzman kontrolünde cilt temizliği ve bakımı yaptırmak daha sorunsuz ve güzel bir sonuç alınmasını sağlayacaktır.

Doğru bakım cildi yeniden canlandırıyor

Medikal cilt bakımı; temizleme, buhar, gözenek temizleme ve nemlendirici maske aşamaları ile 1-1,5 saat süren, klinik ortamda doktor kontrolünde dermokozmetik ürünler kullanılarak yapılan işlemlerden oluşmaktadır. Her cilt tipi için ayrı ürün ve teknikler kullanılarak yapılmaktadır. Sonbahar aylarında yağlı ciltlerde sebum salgısı artar ve gözeneklerde daha çok genişleme, daha sık ve yoğun sivilce problemi ile karşılaşılır. Sivilceli ve yağlı ciltlerde, siyah noktalar temizlenmeli ve cildin yağlı görünümünü matlaştıracak özel ürünler kullanılmalıdır. Nemsiz ve kuru ciltte daha yoğun nemlendirici maskeler ve vitaminr içeren ürünler tercih edilmelidir.

Hollywood bakımı cilde ışıltı veriyor

Cansız ve mat görünen cildin tekrar parlamasını ve ışıldamasını sağlamak için kollajen, vitamin ve enzim içeren ürünlerle bir cilt bakımı sağlanmalıdır. Klasik cilt bakımı, her mevsimde her cilt tipine uygulanabilmektedir. Hollywood bakımı olarak bilinen C vitamini, kojik asit, arbutin, kök hücreler, büyüme faktörleri ve renk açıcı ajanları içeren cilt bakımı, ciltte anında parlaklık, nemlendirme, canlandırma etkisi yaratan cilt bakımlarındandır. Kollajen içeren ürünlerle yapılan bakımlarda, yüzeysel kırışıklarda hafif açılma ve daha enerjik göz alıcı cilt rengine ulaşılmaktadır. Bu uygulamalar genellikle hem boyun hem de yüz bölgesine uygulanmaktadır.

Göz çevresine hassas bakım

Göz çevresi daha hassas ve ince bir deri olduğu için farklı ürünler kullanılmalıdır. Göz çevresindeki morluklar ve şişliklerinin giderilmesi, yorgun görünümün engellenmesi amacıyla bakım sağlanabilir. Göz çevresine bakım esnasında yapılan roller uygulamalarıyla da, göz kapağı sarkmalarında lifting etkisi sağlamaktadır.

Sonbaharda uygulanabilen lazer uygulamaları

Sonbahar, lazer tedavileri için güneşin etkisini tamamen kaybetmemesi nedeniyle biraz erken bir dönem olarak değerlendirilebilir. Bronzlaşmış ciltte soyucu veya derin yenileyici etkileri olan lazerler sonrasında pigmentasyon; yani lekelenme ihtimalleri olabilir. Bunun için güneşin etkisini kaybettiği, bronzlaşmış tenlerin normal rengine döndüğü kış mevsimi başlangıcı uygun bir dönemdir. Ancak hafif dozlarda yapılan fraksiyonel lazer ile cilt yenileme ve gençleştirme işlemleri veya karbon peeling denilen lazerle yapılan peeling sonbaharda uygulanabilen lazer işlemleridir. Karbon peeling ile ciltteki lekeler, büyümüş gözenekler, sebum düzensizliği, hafif kırışıklıklar tedavi edilebilir.

Öğle arasında uygulama yaptırabilirsiniz

Karbon peeling; her cilt tipine uygun, gün içerisinde öğle arasında bile uygulanabilen kısa süreli, ağrısız bir işlemdir. Her işlem sonrası olduğu gibi bu işlem sonrasında da güneş koruyucu kullanılmalıdır. Yüz veya bacaklardaki ince kılcal damarların genişlemeleri de lazer ile tedavi edilebilmektedir.

HydraFacial MD ile 11 cilt problemine çözüm

Kadın ve erkeklere her yaşta uygulanabilen HydraFacial işleminin daha ilk seansında gözle görülür bir gelişme kaydedilmektedir.

+ Total cilt bakımı
+ Genişlemiş ve tıkalı gözenek tedavisi
+ Siyah nokta tedavisi
+ Cilt tonu düzensizlikleri
+ Sebum dengelenmesi (yağlı cilt)
+ Cildin nemlendirilmesi
+ İnce çizgiler ve kırışıklıkların tedavisi
+ Cildin elastikiyetini arttırma
+ Sivilce tedavisi
+ Leke tedavisi
+ Cildin canlandırılması

Medikal Cilt Bakımı

Cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya yönelik işlemlerden oluşur.

Cilt Bakım Süreci

Cilt bakımı uygulamasında öncelikle cilt analizi ile cilt ihtiyaçlarının belirlenmesi sağlanır.

Cilt yağ, makyaj artıkları vs. etkenlerden temizlenerek bitkisel peeling için sağlıklı bir ortam oluşturulur. Bitkisel dermokozmetik ürünlerle hafif bir soyma işlemi ile cilt ölü hücrelerden arındırılır.

Buhar terapi ile cildin gözeneklerinin açılması ve cildin yumuşaması sağlanır. Siyah nokta ve yağ butonlarının ciltten uzaklaştırılmasından sonra cilt yüksek frekans verilerek derin dezenfeksiyon sağlanır.

Nemlendirici ve besleyici bakım maskesi ile cilt bakımı işlemi sonlandırılır. Süreç içerisinde ihtiyaç duyulması durumunda cildin yapısına göre ek bakım ve tedavi işlemleri uygulanabilir.

Günlük Cilt Bakım Önerileri

+ Cilt tipine uygun ürünleri seçmek önemlidir.
+ Çevreden biriken kirler, ter, yağ gibi kişisel salgılar ve dökülmekte olan ölü cilt hücreler temizlenmelidir.
+ En hafif temizlemeyle bile bozulabilen cildin üst tabakasındaki doğal nemlendirme sistemleri nemlendiricilerle takviye edilmelidir. Genel kural olarak da nemlendiricilerin yüz ve vücut halen nemliyken kullanılması vücuttaki nemi hapsetmektedir.
+ UV ışınlarının verdiği hasarı önlemek için yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır.
+ Normal ciltlere sahip kişilerin bilhassa foto yaşlanma ve hasarı için tedavi edici ürünler kullanması önerilir.
+ Kuru ciltlerde; kurutucu ve alkol içeren ürünler ciltten nemi söküp atacağı için tercih edilmemelidir.
+ Hassas ciltlerde; yumuşak sabun içermeyen likit bir temizleyici sonrası gliserin , hiyalironik asit gibi ürünlerle formüle edilmiş nem kaybını azaltan nemlendiriciler kullanılmalıdır. UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu SPF15 ve üstü bir ürün yıl boyunca dışarıya çıkmadan yarım saat önce açıkta kalan alanlara uygulanmalıdır.
+ Yağlı ciltlere özgün yağ bağlayıcı likit veya jel şeklinde temizleyiciler tercih edilmelidir. Krem bazlı, kakao yağı, lanolin içeren sabunlardan uzak durulmalı, losyon şeklinde suyu çekip tutan (humectane) maddeler içeren nemlendiriciler tercih edilmelidir.
+ Ergenlik çağındaki gençlerde görülen hormon değişiklikleri nedeniyle yağlı ve akneye yatkın cildin temizliği ve doktor tarafından önerilen ürünlerin düzenli kullanılması önemlidir.
+ Yağ içermeyen (oil-free) güneşten koruyucular tercih edilmelidir.
+ Cildin fazla parlak görünümünden dolayı, yağı kurutmak için sert sabun, alkol, fırça, kese kullanılmamalıdır.
+ Cilt temizliği günde 2 - 3 kezden fazla yapılmamalıdır.
+ Karma cilt; kozmetik olarak T bölgesi; yüzün yağlı alanları olan yanaklar, alın burun ve çene daha fazla yağlıyken diğer alanlarda kuruluk gözlenir.
+ Normal karma ciltler için olan temizleme ürünleri, yanaklar için nazik diğer bölgelerde daha sert etkililerdir. Yalnızca ihtiyaç duyulan bölgelere uygulanan nemlendirici T bölgesinde sivilceye yol açabilir.

CİLT TİPİNE GÖRE GÜNEŞ KORUYUCU KULLANIM TABLOSU

Tip    Cilt Türü    Saç Rengi    Özellikleri    Önerilen Güneşten Koruma Faktörü
Gündelik Kullanım    Açık Havada
I    Çok beyaz    Kızıl    Kolay yanar, hiç bronzlaşmaz    spf 15    spf 25-30
II    Beyaz    Sarı, kestane    Kolay yanar, hafif bronzlaşır    spf 12-15    spf 25-30
III    Buğday    Kestane, siyah    Bazen yanar, orta düzeyde bronzlaşır    spf 8-10    spf 15
IV    Esmer (Akdeniz)    Siyah    Az yanar, iyi bronzlaşır    spf 6-8    spf 15
V    Koyu esmer (Ortadoğu)    Siyah    Nadiren yanar, yoğun bronzlaşır    spf 6-8    spf 15
VI    Siyahi (Zenci)    Siyah    Hemen hiç yanmaz, koyu renkli    spf 6-8    spf 15


SIK SORULAN SORULAR

Cilt bakımı ağrılı / acılı bir işlem midir?
Hiçbir acı yada ağrı söz konusu değildir.

Cilt bakımının yan etkisi var mıdır?
Ciltteki tahrişten dolayı bir müddet yanma hissi olabilir.

Adana'da cilt canlandırma uygulaması, Uzm. Dr. Pınar Bozkurt tarafından yapılmaktadır.