Karbon Peeling Adana, Adana karbon peeling fiyatları 2024, Karbon peeling faydaları, Adana karbon peeling yapan doktorlar, Adana karbon peeling yaptıranlar, Adana karbon peeling fiyatı 2024, Adana karbon peeling fiyat, Adana q switch karbon peeling, Karbon peeling cilt yenileme

Karbon peeling tedavisi için Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Karbon Peeling; cilde sürülen karbon solüsyonunun Q-switchedNd:YAG lazer ile parçalanması işlemidir. Bu parçalanma esnasında hafif ısı dışında herhangi bir acı hissedilmez. Yine bu esnada açığa çıkan ısı, yağlanmada azalmaya, kollajen ve elastin dokuda aktivasyona yol açarak gözeneklerde daralma ve cilt sıkılaşmasında artışa neden olur. Ayrıca uygulanan lazer ışını ile ciltteki lekelerin giderilmesi de sağlanır.

Ciltte soyulmaya yol açmayan bu işlem yazın da uygulanabilir. 1-2 haftaaralıklarla 5-6 seans etkili sonuç için idealdir. Eğer melazma için yapılıyorsa 8-10 seans gerekebilir.

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling için kullanılan madde aktif karbondur. Karbon çok faydalı bir maddedir. Peeling için kullanılan karbon ise aktif karbondur. Karbonun aktif olabilmesi için, bir neyi dönüşüm yaşaması gerekmektedir. Yüzeye yapışma özelliği cilt uygulamaları için vazgeçilmezdir. Bu özelliği için daha çok tercih edilir. Nitekim karbon, uygulama öncesi birkaç aşamadan geçer. Çünkü maruz kalacağı kimyasalların (boya vs.) karşısında, sağlam olması gerekmektedir. Aktif karbon tıbbı olarak, dermatologlar tarafından üretilir. Toz veya sıvı halde bulunabilir. Cilde iyice yayılan karbon, lazerle birlikte uygulanır. Böylece etkisi derin ve uzun süreli olur. Lazer işlemi ile aktif karbon cildin altına gönderilir ve iyileşme cilt altından başlar. Peeling etkisi gözlenir.

Neden Karbon Peeling?

“Neden karbon peeling yapılmalı?” sorusunun pek çok anlamlı cevabı var. En önemlisi, kimyasal uygulamalardan uzak kalma düşüncesidir. Cilde uygulanan kimyasal kremler bile tedavisi zor sonuçlara yol açıyor. Bu nedenle karbon peeling cildin hoşlanacağı bir uygulamadır. Kullanılan lazer, dövme silme işleminde kullanıldığı gibi yapılmaz. Deri altına gönderilen karbon patlatılır. Karbonun buharlaşması ile lazer ışınına maruz kalınmaz. Burada önemli olan ölü derinin kaldırılması,  alt tabakanın canlandırılmasıdır. Karbon peeling ile lekelerin rengi açılır. Gözenekler kapanır. Cilt daha parlak ve sağlıklı olur. Aydınlık bir cilt elde edilir. Yağlanma orantılı olur. Ayrıca uygulamada enjeksiyon vs. kullanılmadığı için ciltte iz kalma durumu olmaz.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Son zamanlarda en çok tercih edilen, cilt yenileme uygulaması olan karbon peelingin uygulanması çok kolaydır ve kısa sürer. Önce cilt temizlenir ve üzerine aktif karbon sıvı halinde sürülür. Emilip, kuruması için 15-20 dakika beklenir. Bu sırada lazer Q-switched Nd: YAG cilde uygun şekilde hazırlanır. Lazer ısı ayarı ayarlanır 10-15 dk kadar atış yapılır. Bu sırada ısının etkisiyle karbon patlar, sıcaklık önemlidir. Sonra bularlaşma olur. Tabi ki buharlaşmanın etkisi ile eski deri de kalkar. Alt tabakada ise sıcak bir hareketlenme meydana gelir ki; bu sayede canlılık oluşumu başlar. Uygulamanın etkisi ilerleyen zamanlarda daha belirgin hale gelir.

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Karbon peelingin, pek çok faydası vardır. En çok tercih sebebi, lekeli cildin düzeltilme istediğidir.  Lekeli ciltlerin renk açılımında, lazer ile birlikte kullanılır. Cildin yağlanma sorunu için de son derece önemlidir. Sivilce ve akneler için güzel sonuçlar verir. Ciltteki sarkmaları toparlar. Cansız ve mat görünümü ortadan kaldırır, cildi canlandırır ve tazeler. Siyah noktası olanlar için, karbon peelingin önemi fazlacadır. Gözeneklerin küçülmesini sağlar. Böylece içerisine siyah noktalar kolayca giremez.  Koyu ten rengini birkaç ton açmaya yardımcıdır. Güzel ve genç görünüm sağlar. Kırışıklıkların oluşumunu geciktirir. Cildin günlük bakımını sağlar. Sivilce sonrasında kalan lekenin renk açımı için de etkilidir.

Karbon Peeling Hakkında En Çok Sorulan Sorular Nelerdir?

+ Karbon peeling hakkında, en çok merak edilen, akıllara takılan sorulardan ilki, “Acı, ağrı hissediliyor mu?”  sorusu oluyor.

+ Hafif bir acı hissi olabiliyor, küçük bir batma hissi şeklinde. Tabi hemen geçiyor. Ama ağrı olmuyor. “İşlem ne kadar sürüyor?” İkinci bir soru.

+ Cildin temizlenmesinden sonra, yaklaşık 15-20 dakika sürülen solüsyonun kuruması bekleniyor. Ardından lazer uygulaması 10-15 dakika sürüyor. Toplamda 40-45 dakika da tamamlanıyor. “Karbon Peeling kaç seans olmalıdır?” üçüncü en çok sorulan soru oluyor.

+ En az 4-5 seans yapılıyor. Lekeli ciltler içinse 10 seans uygun oluyor. Her seans arası 10 gün olacak şekilde ayarlanıyor.

Karbon Peeling Uygulamasının Yan Etkisi Var Mıdır?

Karbon peeling uygulamasının pek fazla yan etkisi yoktur. Çok az rastlanılan olumsuz etki, kaşıntı durumudur. Kaşıntı ilerleyen birkaç saat içinde düzelir. Uygulama sonrası hafif bir kızarıklık olması normaldir. Kısa sürede ortadan kalkar. Uygula sonrasında 5-6 saat güneşe çıkılmaması iyi olur. Cilt üzerinde yarası bulunanlar için zararlı sayılabilir. Bu kişilere işlem yapılmamalıdır. Yine alerjik, atopik ve egzama hassasiyeti olan kişilere uygulanmamalıdır. Ciltte çizik, dikiş vs. varsa uygulama yapılmamalıdır. Çünkü aktif karbonun, yüzeye yapışma etkisi ile durum kötüleşir. Mantar, sedef gibi deri hastalıkları için de uygun değildir. Bu durumlarda karbon peeling yapılmaz. Uygulama sırasında sivilce de olmamalıdır. Eskiden sivilce olmuşsa, iyice kurumuş olası gerekmektedir.

Karbon Peeling Kalıcı Mıdır?

Karbon peeling uygulamasının etkisi uzun sürer fakat ömür boyu sürmez. Çünkü insan vücudu sürekli kendini yeniler. Bu yenilenme sırasında peeling etkisi azalabilir. Ama yıpranmayı azalttığı için yıllar geçse de cildiniz hala genç ve güzel görünür. 1- 1 buçuk yıl peeling etkisi sürmektedir. Diğer dermatolojik uygulamaları ile birlikte yapılması karbon peeling etkisini uzatabilir. Bu alanda kullanılan Q-switched Nd: YAG Lazer atışı ile deri altındaki kolejen yapıda titreşim oluşur, bu sayede arada kalan boşluklar sıkışır. Sıkılaşma sağlandığında kalıcı olur.  Ve deri sarkması önlenir. Karbon peeling ile ölü derilerden tamamen kurtulmuş olursunuz. Uygulama sırasında ciltte bulunan tüylerin rengi açılır, beyazlaşır.

Karbon Peeling Etkisini Hemen Gösterir Mi?

Evet, hemen fark edilir bir canlılık, kayganlık olur. Cildin yağ ve nemliliği orantılı olur. Fakat ciltteki deformensin tam anlamıyla düzeltilmesi için beklemek gerekir. Deri altının yenilenmesi 3-6 ay kadar zaman alır. Ve 1 buçuk yıl kadar etkisi devam eder. Gözle görülür bu gençleşme sebebiyle karbon peeling, çok fazla tercih edilir. Uygulama sonrası hemen normal hayata dönülür. Cildinde güneş lekesi, akne, yağlanma, kırışıklık, sarkma ve matlık bulunanlar hiç beklemeden karbon peeling uygulaması yaptırmalıdır. Çok koyu tenliler de mutlaka karbon peeling etkisiyle tanışmalıdır. İşlemin sonunda sıcaklık hissi olabilir, herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur. Ogün içinde sıcak banyo yapılmaması iyi olur.

Karbon Peeling Sonrası Ne Yapılır?

Karbon peeling sonrası tazelenmiş, ışıl ışıl ışıldayan cildin tadı çıkarılır. Peelig öncesinden eser kalmayan cildinizle keyif sürebilirsiniz. Uzun zamandır düşlediğiniz güzelliği yakalar, mutlu olursunuz.  Uygulama sonrası bazen çok nadir olarak ciltte pembelik olabilir. Bu durum kısa sürede geçer. Lazerin soğutucu özelliğinden dolayı acı, yanma hissi olmaz. Uygulama sonrası herhangi bir krem, jel vs. sürmeye gerek yoktur. Sadece güneş koruyucu kremi sürülmesi tavsiye edilir. Bu peeling ile kapsamlı bir bakım yapılmış olur. İstenilen yaşta uygulanabilir. Her cilt tipine uygundur. Sonrasında kabuklaşma olmaz. Karbon peelingi yapıldıktan sonra PRP, radyofrekans ve franksiyonel lazerler de kullanılabilir bunların zararı olmaz.

Karbon Peeling Ne Zaman Yapılmalı?

Belirli bir zaman dilimi yoktur, istenilen her zaman diliminde yapılır. Kimileri yaz mevsiminde yapılmaz dese de bu doğru değildir. Karbon peeling her mevsim şartlarına uygundur. Eğer cildiniz sık sık yağlanıyorsa bu uygulama ile dengeye gelecektir. Cildinizin renk tonu tamamen ya da bölgesel olarak kararmaya başladıysa karbon peeling uygulama zamanınız gelmiş demektir. Yaşınız genç olmasına rağmen kaz ayakları oluşuyorsa karbon peeling sayesinde, kaz ayaklarından kurtulursunuz. Hızlı kilo verildikten sonra sarkan cildi karbon peeling ile sıkılaştırabilirsiniz. Kısa sürede, zahmetsiz uygulandığı için gününüzden hiçbir şey kaybetmezsiniz. Hatta güzellik katarsınız. Dermatologlar da kendi ciltleri için karbon peeling uygulamasını tercih ederler. Haydi, daha genç ve pürüzsüz cilt sizi bekliyor.

Adana'da Karbon Peeling uygulaması, Dr. Pınar Bozkurt tarafından yapılmaktadır.