Adana Dermaterapi, Adana Mikro İğneleme, Adana Dermaterapi Tedavi, Adana Mikro İğneleme Fiyatları, Adana Dermaterapi fiyatları 2024

Dermaterapi tedavisi için Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Ucunda 0,25-2,5 mm uzunluğunda mikro iğneler bulunan elektrikli kalem şeklindeki mikro iğneleme cihazı ciltte gezinirken, cildin üzerinde geniş alanda ve kısa sürede yüzlerce minik kanallar açar. Mikro iğnelerin oluşturduğu bu minik kanallar, cilt tarafından yara gibi algılanır ve doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri, kollajen, elastin ve hyalüronik asit gibi maddelerin oluşumu tetiklenir. Mikroiğnelerin oluşturduğu kanallar yaklaşık 15 dk sonra kendiliğinden hiçbir iz bırakmadan kapanır. Bu esnada cilde sürülen krem, losyon, serum gibi ürünlerin cildin alt tabakalarına 200 kat daha fazla geçiş yapması sağlanır. Ayrıca fraksiyonel lazerler, iğneli radyofrekans, PRP ve mezoterapigibi cilt yenileyici diğer tedavilerle birlikte uygulandığında tedavi etkinliği artırılabilir.

Mikro İğneleme Ne Sıklıkta Ve Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Mikro iğneleme işlemi uygulanacak bölgeye göre ortalama yaklaşık 30 dk sürer. 1-2 hafta aralıklarla, 8-10 seans yapılması önerilmektedir.

Uygulama Alanları Nelerdir?

+ Kırışıklık tedavisi
+ Saç dökülmesi
+ Akne, yara ve yanık izleri
+ Göz altı torbaları ve morlukları
+ Cilt yaşlanması
+ Cilt çatlakları
+ Cilt lekeleri
+ Bölgesel incelme ve selülit tedavisinde uygulanmaktadır.

Mikro İğneleme Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mikro iğneleme sonrası kısa süreli kızarıklık oluşabilir. İşlemden sonra birkaç gün cilt yenileyici krem kullanılabilir. Güneşten iyi korunmalıdır.

Adana'da Dermaterapi Mikro İğneleme uygulaması, Dr. Pınar Bozkurt tarafından yapılmaktadır.