Adana Lazerle Çil Tedavisi, Adana Lazerle Çil Tedavisi Yaptıranlar, Adana Lazerle Çil Tedavisi Öncesi Sonrası, Lazerle Çil Tedavisi Fiyatları Adana, Adana Çil Tedavisi Kesin Çözüm, Adana Çil Lazer Tedavisi Video, Lazerle çil tedavisi fiyatları 2024

Lazerle Çil tedavisi için Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Lazerle Çil Tedavisi, çiller (ephelides) daha çok açık tenli ve kızıl saçlı, mavi, yeşil ya da ela göz renkleri olan kimselerde görülen küçük kahverengi lekelerdir. Hayatın erken aşamalarında ortaya çıkarlar ve yazın çoğalıp kışın hafiflerler. Çiller daha çok güneşe maruz kalan yüz, eller, göğüs ve sırt gibi bölgelerde oluşurlar. Bu kahverengi lekeler cilt tarafından üretilen bir pigment olan melaninin birikmesinden kaynaklanır. Vücutta var olan melaninin miktarı bireylerin cilt renklerinin tonunu belirler. Güneşe maruz kalındığında cilt UV ışınlarından gelebilecek zararı azaltabilmek için, reaksiyon olarak, daha fazla melanin üretir. Bu da melanin birikimine, dolayısıyla çil oluşumuna neden olur.

Cildinizde çil oluşmasını istemiyorsanız alınabilecek en etkili önlem güneşten korunmaktır. Bu sayede vücudumuz melanin üretmemiş olur. Yüzdeki çiller deri kanserine dönüşmez. Ancak çil sahibi olanlar güneş ışığına daha hasastırlar. Çiller, yaşlılık lekeleri (lentigolar) ile benzerlik gösterebilir. Ancak yaşlılık lekeleri hayatın ileri safhalarında ortaya çıkar ve her tür ciltte oluşabilir.

Çil Tedavisi Nasıl Yapılır

Çil tedavisi kozmetik nedenlerle sıklıkla yapılmaktadır. Çil tedavisinde amaç çilleri yok etmek bazende rengi ve belirginliği azaltmak şeklinde olmaktadır. Çil tedavisi sonrasında güneşe maruziyet ile tekrarlar görülebilir. Günümüzde bir çok çil tedavisi mevcuttur. Her bir çil tedavi yöntemi değişik oranlarda fayda sağlar. En başarılı çil tedavileri lazer ile yapılan çil tedavileridir. Açık tenli kişilerde en iyi sonuçlar alınır. Koyu tenli kişilerde deneme atışı yapılmasında fayda vardır.

Çiller için krem

Leke açıcı kremler kullanılabilir ancak sonuçlar yetersizdir.

Kimyasal peeling

Özellikle orta ve derin peelinglerin kullanılması gerekmektedir

Krioterapi

Dermabrazyon: Cilt soyma ameliyatı ilede çiller geçecektir.

Lazerle Çil Tedavisi

Günümüzde en başarılı çil tedavi yöntemidir. Lazer ile çiller tedavi edilebilmektedir. Lazerin kendine ait özel bir dalga boyu vardır ve çil tedavisi bu dalga boyunda yapılır. Dolayısıyla çil tedavisi olmak isteyen hastalar herhangi bir lazer değil Q switched Nd Yag lazer talebinde bulunmalıdır. Çillerin yok edilmesi için birkaç seans gerekebilir. Lazerle çil tedavisi sonrasında ciltte hafif kızarıklıklar olacaktır. Uygulama her çil üzerine tek tek yapılacaktır.

Sonrasında bir kaç gün kızarıklık olacak, bu kızarıklık şeffaf bir kabuğa dönecektir. Bu kabukda 5-7 gün sonra dökülecek ve çilleriniz ortadan kalkmış olacaktır. Bazen geçmeyen, hafifleyen çiller için ise 1 ay sonra ek bir lazer seansı gerekmektedir.

Lazer leke tedavisi sayesinde günlük aktivitelerinizden uzaklaşmamış olacaksınız.

Lazerle çillerinizden 1-2 seansda kurtulmanız mümkün olmaktadır.

Kliniğimize muayene olmaya gelen hastalar çil tedavisiyle ilgili önceki sonraki resimlere bakarak kafalarındaki soru işaretlerini ortadan kaldırabilirler.

Lazerle Çil Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanabilir

Lazerle çil tedavisi en çok yüz bölgesinde uygulanmaktadır. Yanaklar, burun üstü, elmacık kemikleri, dudak üstü, alın, çene, kulak çillerin sıklıkla gözlendiği alanlardır. Bunun haricinde güneş gören boyun, dekolte, üst göğüs kısımları, omuz, sırt, kol, el üstünde de çil ya da güneş lekeleri görülmekte, buradaki lezyonların tedavisi de lazerle yapılabilmektedir.

Lazerle Çil Tedavisi Fiyatları

Lazerle çil tedavisi 2023 fiyatları çillerin yaygınlığına göre değişebilmektedir. Bütün yüzü kaplayan yaygın çil tedavisi fiyatlarıyla sadece bir alanda olan çil tedavisi fiyatları farklı olacaktır. Yine lazerle vücut bölgeleri, omuz, sırt, kol, el gibi alanlarda da güneş lekeleri ve çiller tedavi edilebilmektedir. Uygulama yapılacak alanların kombinasyonu çil tedavisi ücretini belirlemede bir faktördür. Her hastanın çil tedavisi ücreti farklı olacaktır. Çil tedavisi fiyatlarıyla ilgili bilgileri doktorunuza danışarak ve muayene olarak öğrenebilirsiniz.

Adana'da lazerle çil tedasi uygulaması, Uzm. Dr. Pınar Bozkurt tarafından yapılmaktadır.