Adana Selülit, Adana Selülit Tedavisi, Adana En İyi Selülit Tedavisi Doktoru, Adana Selülit Tedavisi Fiyatı, Adana Selülit Tedavisi Fiyatları, Adana Selülit Tedavi Merkezi, Adana Selülit Tedavisi Fiyatları 2024

Selülit tedavisi için Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Selülit; deri ve yağ dokusundaki düzensiz görünümü (portakal kabuğu görünümü) ifade eden bir terimdir. Özellikle kadınların %85'inde görülen bu durum; sıklıkla uyluk, kalça ve karın bölgesindeki deri altı yağ dokusunun bölgesel metabolik bozukluğu ve depolanması olarak tanımlanabilir.

Selüliteneden Olan Faktörler Nelerdir?

+ Kan ve lenfatik dolaşım bozuklukları
+ Hormonal faktörler (En önemli hormonlardan birisi östrojendir. Bu nedenle selülit en çok kadınlarda görülür; ergenlik döneminden sonra başlar ve hamilelik, adet dönemleri ve menopoz dönemlerinde artış gösterir)
+ Genetik yatkınlık
+ Yağ ve karbonhidratlardan fazla, liften fakir diyet
+ Aşırı tuz tüketimi
+ Hareketsiz yaşam tarzı
+ Sıkı giysiler ve yüksek topuklu ayakkabılar
+ Sigara (Mikrodolaşımı ve doku oksijenlenmesini azaltır ve serbest radikal oluşumunu artırır)
+ Alkol (Yağ metabolizmasını etkiler)

Selülit Tedavisi

Tedavide ilk yapılması gereken; yaşam tarzında değişiklikler yapmak ve selülite neden olan faktörleri ortadan kaldırmaktır. Uygun diyet ile düzenli beslenme ve düzenli egzersiz uygulamak, ilaç kullanımına (özellikle hormonal ilaçlar) dikkat etmek, sigara ve alkolden uzak durmak gerekmektedir. Günde 2-3 litre su tüketmek ve C vitamini de selülit tedavisine yardımcı olur. Selülit tedavisinde daha çok kombine tedaviler tercih edilmelidir.

Selülit tedavisinde en etkili yöntemlerden birisi mezoterapidir. Mezoterapi ile yağ yakıcı, mikrodoaşımı düzenleyici, oksijenlenmeyi artırıcı pek çok aktif madde direkt olarak problemli bölgeye uygulanır. Haftada bir kez olmak üzere 4-10 haftada başarılı sonuçlar elde edilir.

Yardımcı olarak kullanılan cihazlar arasında son dönemlerde etkinliği kanıtlanmış olan AWT, akustik dalga terapisidir.

AWT Nasıl Etki Eder?

AWT'nin temel etki mekanizması yüksek basınçlı akustik ses dalgalarıdır. Bu ses dalgaları deri altındaki dirençli yağ dokusunu hedef alır. Oluşan baskıya dayanamayan yağ zarları yırtılır ve yağlar serbest kalır. Serbest kalan yağlar AWT etkisi ve metabolizma ile zaman içinde dışarı atılır ve bölgesel zayıflama elde edilir. Yağlar birden bire deri altından alınmadığı için deride sarkma meydana gelmez. Aksine AWT ile kollajen ve elastin oluşumu tetiklenir ve ciltte sıkılaşma elde edilir.

AWT Uygulaması Ağrılı Bir İşlem Midir?

Akustik dalga terapisi işlemi ile az miktarda ağrı hissedilebilir. Ses dalgaları yağ dokusu odaklı olduğu için hissedilen ağrı yağ miktarına bağlıdır.

AWT Kimlere Uygulanmaz?

Ciddi kalp hastalığı olanlar, kalp pili taşıyanlar, hamileler ve kan sulandırıcı ilaç kullananlarda yapılmaz.

Adana'da selülit tedavi uygulaması, Dr. Pınar Bozkurt tarafından yapılmaktadır.