Adana Lazerle Ben Tedavisi, Adana Ben Tedavisi Fiyatları, Adana Lazerle Ben Aldırma Hastane, Radyofrekans Ben Alma Adana, Adana Ben Aldırma, Adana Ben Aldırma Fiyatları 2024, Hastane Ben Aldırma Ücreti Adana, Lazerle Ben Aldırma Adana, Lazerle Ben Aldırma Sonrası

Lazerler Ben Aldırma tedavisi için Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Lazerle Ben Tedavisi, Lazerle Ben Tedavisi Ben Aldırma (Nevüs) Ben yani nevuslar cerrahi olarak alınabileceği gibi lazer ile de tedavi edilebilmektedir. Lazer ile alınacak benler iyi huylu olmalıdır. Epidermal ve dermal nevuslar (benler) lazer ile tedavi edilebilirken, çok derin kökü olan lezyonlar ve deri kanserleri ise cerrahi olarak çıkartılmalıdır. İyi huylu benler, deriden kabarık ya da deri seviyesinde olan benler lazer ile tek seferde iz bırakmadan tedavi edilebilmektedir.

Benleri tek seansda lazerle tedavi edilebilmektedir. Uygulama sırasında lokal anestezi yapılır, bu sayede hasta ağrı hissetmez. Ben tedavisi son derece hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu yüzden hastalar 10-20 adet gibi çok sayıda benlerini bir seferde toplu bir şekilde aldırabilmektedir.

Lazerle ben tedavisi uygulama sonrasında 1 hafta sonucunda uygulama yapılan yerin hasarı tamamen gidecek, sadece hafif bir kızarıklık kalacaktır. Bu kızarıklık ise 1-6 ay arasında herhangi bir dönemde derinin aynı rengini alacaktır. Dolayısıyla aradan belli bir zaman geçtikten sonra bir işlem yapıldığı belli olmayacaktır.

Lazerle Ben Aldırma Kaç Seansda Yapılmaktadır?

Eğer bu işlem için uygun bir lazer kullanılıyorsa ben aldırma tek seferde yapılmaktadır. Seans seans yapılan tedaviler ben tedavisi değil leke tedavisidir.

Lazerle Ben Aldırma İşlemi Ağrılı Bir Uygulama mıdır?

Uygulama lokal anestezi ile yapıldığından ağrı oluşmaz.. Sonradan da bir ağrı meydana gelmez.

Lazerle Ben Alma İşlemi Sonrasında Neyle Karşılaşırım?

Öncelikle alınan benin yerinde küçük bir yara oluşacaktır, bu yara yaklaşık bir hafta da kapanacaktır. Bu süre içinde hafif kızarıklık, sulanma ve kabuklanma oluşur. Yara kapanınca sadece kızarıklık kalır. Bu kızarıklık zaman içinde deri rengine dönmektedir.

Lazer Ben Tedavisi Sonrasında Tekrarlama olur mu?

Bazen özellikle deri seviyesinde olan melanositik benler tedaviden sonra tekrarlama yapabilmektedir. Ortalama 1 ay sonra eski yerinde küçük bir kahverengilik şeklinde kendini gösterir. Bu durumda o beni tekrar almak gerekir.

Lazerle Ben Tedavisi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Öncelikle benlerin sayısı fiyatı etkileyen bir durumdur. Bazen benin bulunduğu yer özellik gösteren bir yer ise bu durum da fiyatı etkileyebilir. Yine benin klasik benlerden çok daha büyük olmasıda fiyatı etkileyecektir. Ben tedavisi 2023 fiyatlarını öğrenmek için kliniğimize danışmanız gerekmektedir.

Koterle Buzla Buharlaştırarak Kimyasallarla Ben Aldırma Nasıldır ?

Koterle yapılan yakma işleminde dokuda bir yanık oluşur ve bu şeklilde ben aldırma işleminde yanık izi meydana gelir. Buharlaşma denilen işlemde benlerin koterle yakılarak buharlaştırılmasıdır. Bu tarz ben aldırma tedavisinde de iz kalacaktır. Yine buzla yapılan dondurma işlemide soğuk yanığı yapar ve donuk izi kalır. Kimyasal ajanlar kullanılarak yapılan ben alma işleminde de hem yanık izi oluşur hem de ben tam olarak alınamaz.

Adana'da lazerle ben tedavisi, lazerle ben aldırma uygulaması, Uzm. Dr. Pınar Bozkurt tarafından yapılmaktadır.