Adana Scarlet X, Scarlet X Adana, Scarlet X Uygulaması Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt Özel Estetik Dermatoloji Kliniğinde uygulanmaktadır. Adana'da Scarlet X için iletişim sayfamızdan randevu alabilirsiniz.

Scarlet X Uygulaması Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt Özel Estetik Dermatoloji Kliniğinde uygulanmaktadır. Adana'da Scarlet X uygulaması için iletişim sayfamızdan randevu alabilirsiniz.

Scarlet X Nedir?

Epidermis ve dermişteki problemleri aynı anda tedavi edebilen bu sistem, özel tasarlanmış mikro iğneleri ile cildi radyo frekans dalgalarıyla uyarır ve ciltte iyileşme süreci bu uyarılar sayesinde gerçekleşir.
Bu mikro iğneler cildin altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme sürecini başlatırlar. En önemli özelliği tek bir seansta dahi ciltte total yaparak mükemmel sonuçlar vermesi ve son derece ağrısız bir uygulama olmasıdır.

Stabil enerji iletemeyen ve iğne boyunca enerji veremeyen cihazlarda uygulama sonrasında kabuklanma, morarma, kanama saçlı deri uygulamalarında ise saç dökülmesi gibi yan etkiler görülebilir. Uygulama, FDA onaylı Scarlet X (Altın İğne Radyofrekans Cihazı) ile yapılır.

Scarlet X Tedavisi Nasıldır?

Mikro iğnelerin tedavi sırasında stabil ve doğru bir hedef derinliğine nüfus edebilmesi için robotik sistem ile akıllı ve hassas bir şekilde üretilmiştir. SMART iğne teknolojisi sayesinde cildin üst tabakasını güçlendirirken Melazma, Rozasea, Hiperpigmentasyon gibi ciltteki damarlanmaya bağlı leke ve kızarıklıkları tedavi etmeye yardımcı olur ve cilt tonunu eşitleyerek cildin daha net, daha parlak ve sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Volumetrik Cilt Germe & Lifting
Total Cilt Gençleştirme 
Cilt Yenileme
Elastikiyet Kaybı Uygulaması
Saçlı Deri Germe
Yüz ve Çene Hatlarının Belirginleşmesi
Boyun & Gıdı Toparlama
Melazma Uygulaması
Kızarıklık ve Gül Hastalığı Uygulaması
PIH (Post İnflamatuar Hiperpigmentasyon )
Göz çevresi kırışıklıkları ve göz torbası Uygulaması
İnce Kırışıklık Uygulaması
Akne & Akne Skarı Uygulaması
Yara İzi Uygulaması
Genişlemiş Gözenek Uygulaması
Sebum Dengelenmesi
Cilt Tonunun Düzenlenmesi
Telenjiektazi & Pigmente Lezyon Uygulaması
Stria (Cilt Çatlakları) Uygulaması
Kaş Kaldırma
Hiperhidroz Uygulaması
Vücut Sıkılaştırma
Kol Sarkmalarının Giderilmesi
 
Scarlet X (Altın İğne Radyofrekans Cihazı) Neden Farklıdır?

Scarlet X, ABD silikon Vadisi’nde geliştirilen son teknolojidir. Sadece anormal kan damarlarına ve doku zarına tepki veren yeni bir gelişme olan RP (tekrarlanan ultra kısa darbeler) kullanır. Anormal kan damarlarını seçici olarak tedavi ederek bu yenilikçi SR3 teknolojisi, dermal gençleşmeyi uyarmak için anormal VEGF aşırı üretiminin normalleşmesini ve yeniden yapılandırılmış doku zarının oluşmasını sağlayabilir.
 
Scarlet X Ne İşe Yarar?

Scarlet X Melazma; kızarıklık, PIH’yi tedavi eder ve ince kırışıklıkların giderilmesinde, cilt tonunun aydınlatılmasında, gözeneklerin sıkılaştırılmasında, akne izlerinin iyileştirilmesinde ve cildin bir bütün olarak gençleştirilmesinde güvenlik ve etkinlik açısından klinik olarak kanıtlanmıştır.
 
Scarlet X Yan Etkileri Var mıdır?

Scarlet X uygulaması esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz, son derece güvenli bir sistemdir. Şoksuz iğne teknolojisine sahiptir, uygulama sonrasında morarma, kanama oluşmaz ve iğne izi kalmaz.
 
Scarlet X Cihazı Ağrılı Bir Uygulama mı?

Minimum ağrı hissedilen bir uygulamadır. Tedavinin 30 dakika öncesinde uygulanan bir lokal anestezik krem ile hasta işleme hazırlanır.
 
Scarlet X Yazın Yapılır mı?

Scarlet X kadın-erkek, tüm yaş gruplarına ve tüm cilt tiplerine yaz-kış uygulanabilir.
 
Scarlet X Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Cildin ihtiyacına göre seans aralıkları ve sayısı hekim tarafından belirlenir. İlk seanstan itibaren ciltte yarattığı fark hemen görülür ve etki kademeli olarak her seanstan sonra artar. Yıllar içerisinde kolajen azalmasına ve yer çekimi etkisine bağlı olarak aşağı doğru sarkan cilt, yeni kolajen üretimine paralel süratle volüm kazanarak genç bir görünüm elde eder. Ortalama 1 yıl boyunca etkinliğini korur.
 
Scarlet X Yaptıranlar Herhangi Bir Bakım Yapmalı mı?

Uygulama sonrası 1-2 saat sonra geçen hafif bir kızarıklık oluşur .Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Cildin iyice nemlenmesi ve güneş koruyucu kullanması önerilir. Başka bir bakım gerektirmez.

Scarlet X Uygulaması Ne Kadar Sürer?

İşlem hastanın ihtiyacına göre 15-0 dakika sürmektedir.

SCARLET X UYGULAMASI ÖZELLİKLERİ

ETKİ SÜRESİ 12 ay
SEANS SAYISI 3 - 4
ANESTEZİ Lokal Anestezi
KESİN SONUÇ 5-7 gün