Adana Likit Yüz Germe, Adana Ameliyatsız Yüz Germe, Adana Yüz Gerdirme, Adana Hydrafacial, Adana Likit Yüz, Ameliyatsız Yüz Germe Adana, Saten Yüz Germe Adana, Fransız Askısı Adana, Altın İğne Fiyatları Adana, Yüz Gençleştirme, Sıvı Yüz Germe Fiyat, Adana Altın İğne, Altın İğne Tedavisi Adana ve Fiyatları 2024

Likit Yüz Germe tedavisi için Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Likit Yüz Germe, yaşlılık belirtilerini düzeltmek için cerrahi düşünmeden önce dermatologlar tarafından daha nazik, daha az invaziv, doğal görünümlü ve geri dönüşümü olabilen kozmetik prosedürler uygulanabilir.

Kozmetik prosedürler; kayıp hacimi yerine koyma, kırışıklıkları azaltma, sarkan cildi sıkılaştırmaya kadar tümünü kapsar. Likit yüz germede botoks ve dolgu uygulamaları birlikte kullanılarak kısa sürede güzel sonuçlar elde edilir.

Ayrıca cildin parlaklığını artıran topikal tedaviler ve dermokozmetik ürünlerle tedavinin devamlılığı sağlanır.

Sıvı Yüz Germe (Liquid Facelift)

Yaşlanma ile birlikte yüzümüzde 3 boyutlu olarak volüm kaybına uğrar. Yağ dokusunda meydana gelen kayıpların yanında, deride gevşeme ve sarkma ile kemik yapıda yer değişimleri ve erimeler oluşur. Volüm kaybı ve kemik yapıdaki değişimler nedeniyle destek dokular fonksiyonunu kaybeder. Yüzün incelmesine neden olan volüm kaybı ve yuvarlak görünüm tipik olarak 20’ li yaşların ortalarında başlar, 40 ‘ lı yaşlarda belirgin hale gelir. Yuvarlak yüz yapısına sahip hastalar bu durumdan hoşnut iken, yüz yapısı zayıf olanlarda yaşlanma belirtileri daha hızlı ortaya çıkar.

Sıvı yüz germe (Liquid facelift) hangi hastalara uygulanabilir?

Yanaklarda volüm kaybı olanlara ve yüzün belli bölgelerinde volüm kaybı olup oranın bozulmaya başladığı hastalarda şekil vermek amacıyla uygulanabilir.

Sıvı yüz germe (Liquid facelift) protokolü nasıl uygulanır?

Uygulamada belli bir protokol yoktur her hastanın volüm kaybı değerlendirilerek ihtiyaçlarına göre volüm uygulaması yapılır.

Sıvı yüz germe (Liquid facelift) işleminde dolgu miktarı nasıl ayarlanır?

Tüm yüz uygulamalarında genellikle başlangıç dozu 4ml olarak belirlenir.Doktorunuz tıbbi öykünüzü aldıktan sonra yapacağı değerlendirme sonrasında en iyi dozu belirleyecektir. Hastanın daha önce dolgu enjeksiyonu ile ilgili komplikasyon hikayesi varsa ya da doğal görünüm istiyorsa daha küçük dozlarla başlanabilir.

Uygulama sırasında ağrı hisseder miyim?

İşlemden 45dk önce lokal anestezik etkili krem uygulanabilir. Streç film kapatılırsa etki artar. Kanül ile uygulama yapılırsa kanülün giriş noktasına lokal anestezik enjeksiyon ile yapılabilir. Buz uygulaması morarma riskini azaltır.

Sıvı yüz germe (liquid facelift) uygulamasında işlem prosedürü nasıldır?

Cilt alkol ile temizlenir. Bölgeye işlem öncesinde kısa süreli buz uygulamaları yapılır. Dolgu materyali enjekte edildikten sonra gazlı bez ile bası uygulanır. Tüm yüz çalışmaları kanül ile uygulandığında iğne ucu yardımıyla kanül için tekniğe göre değişmekle birlikte 4 giriş kapısı açılır.

Sıvı yüz germe(liquid facelift) enjeksiyonundan sonra nasıl görünürüm?

İşlem sonrasında kızarıklık ve şişlik gözlenebilir. Kanül kullanılırsa morluk oluşma olasılığı daha azdır.

Komplikasyon ve riskler nelerdir?

Morluk hastaların bir kısmında oluşabilmektedir. Ödem; İşlem sonrası uygulama sahasında ödem gözlenir.Ödem 48 saat kadar sürebilir. Asimetri; bir tarafa daha fazla volüm enjeksiyonu nedeniyle oluşabilir. Genellikle işlem öncesi asimetrisi olan hastalarda gözlenir. Enfeksiyon; oldukça nadirdir ancak cilt altına yapılan enjeksiyonlarda olası bir durumdur.

İşlem sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İlk 4 saat makyaj yapılmamalıdır.Aynı gün ağır egzersiz yapılmamalı ve ilk 24 saat cilde asidli ürün sürülmemelidir. İşlemden sonra 1 hafta sauna, sıcak banyo ve spa dan kaçınılmalıdır.

İşlemden sonra ne beklemeliyim?

Dolgunun sonucu işlemden hemen sonra belirgindir. Dolgu uygulamasından sonra oluşan ödem 2-3 gün içinde düzelir. 2-4 hafta süresince hafif şişlikler gözlenebilir. Morluk 7-8 gün devam edebilir.

Asimetri olursa ne yapmalıyım?

Kontrol randevusunu beklemelisiniz.Asimetri bazen bir tarafın daha fazla şişmesi ya da morluğu nedeniyle oluşabilir. Genellikle kontrol randevusuna kadar düzelme gösterir. Eğer düzelme olmamışsa doktorunuz değerlendirerek kontrol randevusunda rötuş yapacaktır. Erken yapılan düzeltmelerde ilave asimetriler ortaya çıkabilir.

Sıvı Yüz Germe (Liquid Facelift) dolgusunun etki süresi ne kadardır?

Etki süresi bireylere göre farklılıklar gösterebilir. Hastanın anatomik yapısı,metabolizma hızı, ürünün yerleştirilme bölgesi ve uygulanan dozla ilişkilidir. Bu konudaki genel yaklaşımım hasta 1 ay sonrasında verilen hacimden memnunsa, 6 ay sonra 2. uygulama, bir 6 ay sonra ve daha sonraki uygulamaları 1 yıl aralıklarla yapmaktır. Hasta 1 ay sonraki kontrolde volume yetersiz bulursa 1-3 ay aralıklarla istenen volume ulaşana kadar uygulama yapılır. Volüm yeterli geldiğinde 6 ay aralıklarla 2 seans ve sonrasında 1 yıl aralıklarla tekrar uygundur.

Adana'da sıvı yüz germe, likit yüz germe, Liquid Facelift uygulaması, Uzm. Dr. Pınar Bozkurt tarafından yapılmaktadır.