Adana Lazerle İz Tedavisi, Adana Lazerle Yanık İzi Tedavisi Fiyatları, Adana Yara İzi Tedavisi, Lazerle Yara İzi Sildirme Adana, Fraksiyonel Lazer Adana, Dikiş İzi Lazerle Geçer Mi, Adana Dikiş İzi Lazerle Tedavi, Lazerle Yara İzi Tedavisi Adana, Karbolaz Tedavisi Nedir, Lazerle İz Tedavisi Fiyatları 2024

Lazerle İz tedavisi için Adana'da Uzm. Dr. Pınar Bozkurt dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Lazerle iz tedavisi, tıpta izleri tamamen geçirebilecek bir yöntem yoktur. Ancak fraksiyonel lazer ile deriden kabarık izler yumuşatılabilir, deri seviyesine indirilebilir, kızarıklıkları düzeltilebilir, olgunlaşmış izler dahi daha iyi hale getirilebilmektedir. Yine yanığa bağlı meydana gelen sekellerin azaltılmasında, greftlerin yumuşatılmasında, çatlak tedavisinde oldukça etkili olmaktadır.

İzler (skarlar); değişik sebeplerle, vücudun değişik bölgelerinde, ortaya çıkabilirler. Deri bütünlüğünü bozan her durum izle iyileşir. Cildimizin sadece en üst tabakası kendini yenileme kabiliyetine sahiptir. Bu tabakanın altında olan yaralanmalar mutlaka izle iyileşecektir. Estetik cerrahide de izler kalmakta ancak bu izler özel tekniklerle en az belli olacak şekilde oluşturulmaktadır.

İz Tedavisi Kaç Çeşit Yapılabilir

İz tedavisi ameliyatlı ve lazerle yapılabilmektedir. Bunların haricinde bazen deriden kabarık iyileşmeler, keloid ve hipertrofik skarlar için steroid enjeksiyonları yapılabilmektedir.

Ameliyatla İz Tedavisi Skar Revizyonu

İz tedavisinde ilk olarak cerrahi planlanır. Eğer izler, cerrahi olarak çıkartılabilecek bir alandaysa, deriden kabarık ya da çökükse, vücut çizgilerine ters bir durumdaysa izler ameliyatla ince, narin ve vücut hatlarına uyumlu bir hale getirilebilmektedir. Genelde skar revizyonu lokal anestezi altında yapılmaktadır. Dikişler 5-10 gün içerisinde iyileşir. Kalan izler erken dönemde belirgin ve kırmızıdır, ancak uzun dönemde solar ve deriyle aynı renk haline gelir. Bu da tatmin edici sonuçları doğurur. Bu süreç 2 yıl kadar devam etmektedir. Doktorunuz bu süre içinde size krem, jel ve lazer tedaviside önerebilir.

Jilet İzlerinin Durumu

Özellikle jilet izleri birbirine paralel olan izler çıkartılarak ince uzun tek bir iz haline getirilebilir. Bu durumda sanki hasta kendine zarar vermemiş, kolu kırılmış ameliyat olmuş, bunun neticesinde bir iz kalmış olarak algılama oluşacaktır. Dolayısıyla jilet faça izlerinde ilk tercih yapılabiliyorsa ameliyattır. Ancak bazen bu izler çok belirsiz, ya da cerrahi olarak çıkartılamayacak durumda bulunabilir. Bu durumda ise fraksiyonel lazerle jilet izi tedavisi yapılabilmektedir.

Eğer ameliyat gerektirmeyen bir durum varsa veya yapılacak cerrahi sonrası kalan izleri fraksiyonel lazer ile daha iyi hale getirmek mümkündür.

Lazerle iz tedavileri minimum 3-5 seans gerektirir. Tedavi aralıkları ortalama 4 haftadır. Her uygulamada yüz bölgesinde 4-5 gün vücut bölgesinde 15 gün kadar kabuk ya da pullanma oluşur. Bu pullanma döküldüğünde cilt çok daha pürüzsüz bir hale gelir. Zaman geçtikçe iyileşme devam eder ve sadece 1 seansda bile fayda sağlanır. Bu şekilde tekrarlayan aralıklarla yapıldığında izler daha homojen, yumuşak, deriye yakın bir görünüme kavuşur. 

Lazerle iz tedavisinde başarı oranları mevcut izin durumuna bağlı olarak değişir. Tedavide jilet izlerinde sayıca bir azalma olmayacak ancak izin görünürlüğü ve belirginliği azalacaktır. Deriden kabarık izler deri seviyesine inecek, iz solacak, yumuşayacak ve kabul edilebilir bir hale gelecektir.

İz tedavisi 2024 fiyatları izlerin büyüklüğüne, lokalizasyonuna, yönüne göre değişmektedir. Yine iz tedavisi fiyatları yapılacak olan tedavinin türüne bağlı olarak da değişir. Ameliyatla iz tedavisi, lazerle iz tedavisi daha farklı ücretlendirilecektir. Lazerle iz tedavisinin kaç seans yapılacağıda fiyatı etkileyen faktörlerdir. Faça izlerinin ameliyatla mı yoksa lazerle mi tedavisinin tercih edileceği yine fiyatları etkilemektedir. Yara izi tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Adana'da Lazerle İz Tedavisi uygulaması, Uzm. Dr. Pınar Bozkurt tarafından yapılmaktadır.